חברות מים ישראליות מחפשות הזדמנויות בהודו

בתחילת פברואר הגיעה להודו משלחת של חברות מים ישראליות, יחד עם משלחת רשמית של מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג ונציגים של מכון הייצוא, ניו-טק, מנהל סחר חוץ ומתימו"פ. החברות שהשתתפו במשלחת הינן הטובות מסוגן בישראל, מתמחות בתחומים כמו ניהול וניטור משק המים, ניהול משאבי מים, מניעת איבודי מים, טיפול במים וביוב באזורים מיושבים ובתעשייה, התפלה, השבת מים לחקלאות והשקייה, אביזרי השקייה ועוד: ארד, אקווייז, פלגי-מים, BPC, SolidAt, נען דן ג'יין, חץ, עמיעד, מקורות, א.ר.י וברן.

המשלחת עוררה ענין רב בקרב גורמים ממשלתיים ועסקיים בהודו. התכנית בדלהי כללה ביקור במפעל של קוקה-קולה תוך התמקדות באופן הטיפול במים וביוב. גולת הכותרת היתה סמינר שכותרתו "טיהור נהר הגנגס – הזדמנויות עסקיות", בו השתתפו מנהל התכנית לטיפול בנהר הגנגס מהמשרד למשאבי מים של הודו, נציג הבנק העולמי ופרופסור מהמכון הטכנולוגי IIT.

סמינר נוסף התמקד ב"ניהול משאבי מים באזורים עירוניים", נערך סמינר אינטראקטיבי בראשות ארנסט אנד יאנג לשם הכרות עם השוק ההודי ודרכי הפעולה בו, כמו גם מפגש עם GITA- השותפה של מתימו"פ לקידום פרויקטי מו"פ בין הודו לישראל. בסיום היומיים האינטנסיביים בדלהי, נערך אירוע B2B בו נפגשו החברות הישראליות עם יותר מ-30 חברות, מפעלים וגופים ממשלתיים הודיים, לשם בחינת שיתופי פעולה ופרויקטים עתידיים.

 

IMG-20150213-WA0012

 

כידוע, ממשלת הודו מקדמת מיזם לאומי עתיר משאבים לניקוי נהר הגנגס. מדובר על "מגה-פרויקט" תשתיתי רחב היקף, שכולל הקמת תשתית טיהור שפכים בקנה מידה ארצי, הקמת מערך אספקת חשמל, כבישים, טיפול בתשתיות העירוניות, הקמת תשתית שירותים וכד'. היקף ההשקעות הנדרש מוערך בעשרות מיליארדי דולרים. גופים רבים בעולם מביעים עניין לקחת חלק בפרויקט זה, אם ע"י מימון (כמו הבנק העולמי, הבנק לפיתוח אסיה, ממשלת יפן, קנדה ועוד), או ביצוע פיזי של הפרויקטים. המשלחת קיבלה סקירה של הפרויקט המדובר ממקור ראשון- מנהל הרשות לטיפול בנהר הגנגס מהמשרד למשאבי מים, מר רג'יב מישרה.

הנספחות המסחרית בדלהי מקדמת חברות ישראליות, בעלות ידע וטכנולוגיות מתקדמות ומסייעת להן למצוא הזדמנויות בפרויקטים בהודו, אם קשורים לפרויקט ניקוי הגנגס ואם לא. לאחרונה בוצע מיפוי של מפעלים מזהמים לאורך הגנגס וחלקם הגיעו לפגישות עם החברות הישראליות, לחלוק את הבעיות ולנסות למצוא פתרונות משותפים. חברות EPC (חברות ענק הודיות שעוסקות בהנדסה, רכישה וביצוע) רבות מעוניינות בידע או טכנולוגיה ספציפיים של כל אחת מהחברות הישראליות. נציגי מדינות ומחוזות בהודו גם הם פגשו את החברות כדי להכיר את האפשרויות העומדות בפניהם.

נכתב על ידי:

noaנועה אמסלם, B.Sc בהנדסה אזרחית וסביבתית.

מנהלת תחום המים, חקלאות ואנרגיה בנספחות הכלכלית בשגרירות ישראל בניו דלהי.

אימייל: noa.amsalem@israeltrade.gov.il

בקרו אותנו גם בבלוג הודו בשפה האנגלית

אנחנו זמינים כמובן גם כאן:  LinkedIn | Facebook | Twitter

צור קשר עם:

יוני בן זקן

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל