הכנות לכנס המובייל העולמי בברצלונה או ההשקעות הצפויות בתחום הטלקום בחברת AIS בתאילנד ב- 2015

Israel_at_MWC2015

 

בתחילת חודש מרץ תערך בברצלונה, ספרד, התערוכה העולמית MWC, ללא ספק בין תערוכות הטלקום הגדולות והחשובות בעולם.

בתערוכה זאת ישראל מיוצגת ע"י מעל ל- 100 חברות ישראליות, חברות חדשנות, חברות תקשורת ותשתיות, חברות, חברות תוכן דיגיטלי, אזור שלם של תוכן ואפליקציות וכו'.

על מנת לנפק ערך משמעותי לחברות אלו, ביצעה הנספחות הכלכלית בבנגקוק, כפי שמבצעות הנספחויות המסחריות של ישראל בעולם, פגישות רבות ככל האפשר עם חברות הטלקום המובילות בתאילנד, כולל החברה הגדולה בתאילנד AIS (כ- 42 מיליון מנויים).

בתאילנד, תחום ה- ICT מסומן על הנספחות המסחרית כתחום יעד ועל כן יש משמעות רבה לעבודה מסודרת מול החברות הרלוונטיות בתחום (מחברות הטלקום ועד רמת חברות האינטגרציה). פגישות מסוג זה כוללות עבודת הכנה רבה, שמתחילה חודשים מראש עם הכנת קטלוג מקצועי, קשר מול האנשים הרלוונטיים בכל חברת טלקום, איחולי שנה טובה בשנה החדשה ועוד.

חברות טלקום אינן מחלקה אחת ועל מנת להביא ערך אמיתי, יש להיפגש עם מחלקות שונות בחברה, מרמת המנכ"ל, דרך רמת הסמנכ"לים הבכירים לתחומים שונים (VAS, IS, ועוד) ועד רמת הטכנאים, הבודקים כל מוצר. על כן, לקראת התערוכה קבענו פגישות רבות מול כל דרגים אלו.

עד פה הכל ברור, אולם, במהלך הפגישות עם חברת AIS, נודע לנו על החזון של החברה ל- 5 שנים הקרובות וכפי שכל מחלקה תופסת אותו.

חברת AIS, מתכוונת להשקיע רק בשנה זאת כ- 40 מיליארד באהט (כ- 1.3 מיליארד דולר) במערכות התקשורת שלה (Fixed and Mobile), כולל הגדלה של שטח הכיסוי של דור 3 ומעלה בכ- 50% (מ- 20,000 אתרים לכ- 29,000). סכום זה אינו כולל את הסכום, שעתיד להיות מושקע במערכות דור 4, הצפויות להיות מושקעות לאחר המכרז לתדרים, שיתקיים לקראת סוף השנה.

Somchai Lertsutiwong, מנכ"ל חברת AIS, עימו נפגשנו, עדכן אותנו, כי תחום שירותי הטלפוניה (Voice) צפוי דווקא לקטון בכ- 5%, אולם תחום הדטה (Data) צפוי לגדול בכ- 200% והחברה מתכוונת להיערך בהתאם. מחברה המספקת Voice, מתכוונת AIS להפוך לחברה שעתידה הוא באספקת שירותי בעלי ערך לצרכני המובייל.

במהלך התהליך, הנספחות תיאמה פגישות רבות (בשת"פ מלא עם מכון הייצוא ומטה סחר חוץ במשרד הכלכלה) בכל התחומים הרלוונטיים, שסומנו על ידי החברה כתחומי יעד (InfraStructure, Value Added Services, Internet of Things ועוד).

שתהיה שבת שלום לכולם, ובהצלחה לחברות הישראליות בשבוע הבא בברצלונה.

צור קשר עם:

ברק שרעבי

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל