מרכז סייבר חדש באוסטרליה

בדיונים בנושא סייבר סקיוריטי (בטחון קיברנטי) קיימת נטייה לערב בין סוגים שונים של סיכונים ברשת, למשל בין מניעי התקיפה ותוצאותיה לבין טקטיקת התקיפה וכן, יש שלא מפרידים בין לוחמה אלקטרונית מחד לבין פשעי מחשב מאידך גיסא. אף שקיים קשר בין הסוגים השונים של סיכוני הרשת, העולם המסחרי חשוף בעיקר לאיומים מהסוג הפלילי וכולל גניבת זהויות, הפצת תולעים/סוסים-טרויאניים/וירוסים, השחתת אתרים וגניבת מידע קלאסית.

תקיפת חברת סוני עלתה לאחרונה לכותרות בהקשר של מאבק בין מעצמות ומעורבותה האפשרית והפיקנטית של צפון קוריאה מול ארצות הברית, אולם בשוליה, היא חידדה ושוב הציפה את החשיפה של גופים מסחריים לאיומים ברשת. הדגש הושם על תקיפות מחשב זדוניות, שלא נועדו רק לאסוף מידע מסחרי ואישי, אלא ביקשו לפגוע בגוף המותקף על ידי חבלה בבסיסי הנתונים הלגיטימיים שברשותו.

בדיקה מגלה, כי פגיעה בחברות מסחריות ברשת עולה באופן משמעותי ומגמתי מידי שנה וכי מבחינה אסטרטגית מעדיפות החברות לפעול להגנה רחבה כנגד איומי הסייבר, מאשר לנסות לאתר ולחשוף תקיפה, שכבר בוצעה. הגוף הכלכלי הבינלאומי Deloitte החליט להקים באוסטרליה מרכז מודיעין סייבר, שנועד להתמודד עם הקושי של חברות להגיב במהירות למגוון מתקפות הסייבר להן הן חשופות (להרחבה, ראו כאן).

הזמנה להצטרף למשלחת חברות סייבר סקיוריטי ישראליות לאוסטרליה

הקמת מרכז המודיעין הינה חלק משינוי והבנה כללית בקרב העולם העסקי באוסטרליה למגוון הסכנות, להן הוא חשוף, ביחד עם העליה המתמדת בביצוע עסקאות והעברת כספים ופרטי חשבונות באמצעות הסייבר.

סייבר סקיוריטי הינו סקטור הנמצא במיקוד הפעילות של הנספחות הכלכלית באוסטרליה, בשל מעורבותן של חברות ישראליות משמעותיות הפועלות לספק הגנה לאיומי הרשת להן חשוף השוק האוסטרלי.

הנספחות הכלכלית בסידני מתכננת מספר אירועים בתחום הסייבר סקיוריטי ב-2015 וביניהם משלחת של חברות ישראליות לאוסטרליה לקראת חודש ספטמבר 2015. חברת דלויט כבר הודיעה, כי תהיה שותפה לפעילות.

אנו פועלים באופן שוטף להרחבת חשיפת הממשל האוסטרלי וחברות פרטיות רלווניות למגוון הפתרונות, שפותחו בישראל וזאת במסגרת סמינרים, וובינארים (webinars), שיחות ועידה ועוד.

חברות המעוניינות לקחת חלק בפעילות מתבקשות לפנות אלינו במייל: Richard.vesely@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

אתי לוי

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל