הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
פתיחת פנייה חדשה לנספח
הזמנה לכנס אינדונזיה

הקלות בקבלת אשרות עבודה לאוסטרליה

פורסם ע"י , נספחת כלכלית- סידני, אוסטרליה , בתאריך 11 בפברואר 2015

הקואליציה של טוני אבוט ממשיכה לפתוח את שערי העבודה-הזרה באוסטרליה ומקלה על השגת ויזות עבודה.

בהמשך להחלטת ממשלת אוסטרליה להקל על מתן אשרות עבודה (457) ייעודיות לעבודות מועדפות, עבור גורמים שאינם אוסטרלים (עליה דיווחנו ביולי 13' כאן), יזמה הממשלה יצירת אשרה חדשה לטווח קצר של עד 12 חודשים, המיועדת לעובדים מקצועיים. היוזמה החדשה נועדה להקל על מבקשי אשרת עבודה כך, שהעובדים לא יידרשו לעמוד בדרישות מבחן באנגלית והמעסיקים לא יידרשו להוכיח כי פעלו ככל יכולתם בכדי להשיג עובדים מקומיים לאותו תפקיד, כפי שנדרש עד כה באשרת 457.

להחלטת הממשל האוסטרלי קמו מתנגדים רבים ובראשם האיגודים המקצועיים, המתנגדים למהלך (ראו למשל כאן), אולם מפלגת הלייבור, אשר ביולי 13', סמוך לפני שהוחלפה, הכבידה את הדרישות לקבלת אשרות עבודה במטרה לצמצם את האבטלה ולהגן על העובד האוסטרלי, אינה עוד בשלטון.

ממשרד ההגירה האוסטרלי נמסר, כי ההשלכות להקלה על מתן אשרות עבודה הן הפוכות וכי ייבוא של כוח עבודה מיומן יסייע לכלכלה האוסטרלית, הזקוקה לעובדים אלו וכי הבאתם דווקא תייצר מקומות עבודה נוספים עבור אזרחים מקומיים ותתרום לצמצום האבטלה.

אוסטרליה, מדינה בה מתגוררים כ- 20 מיליון תושבים, מעסיקה למעלה ממיליון עובדים זרים. במהלך השנה האחרונה נרשמה מגמת עליה במספר העובדים הזרים, אשר קיבלו אשרה.

אתי לוי נספחת כלכלית- סידני, אוסטרליה

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספחת כלכלית- סידני, אוסטרליה, אתי לוי