מצע בחירות 2015 של הנספחות בוייטנאם

השבוע התמלאו רחובות האנוי בעצי שקד ומנדרינה המבשרים את בואו של הטט (Tết)- ראש השנה המקומי (לפוסט קודם בנושא). הרחובות הצבעוניים הזכירו לי, שהשנה שעברה חלפה לה במהירות שיא- מלאה בפעילות, עניין, הצלחות רבות וגם כמה אכזבות. הנספחות המסחרית בוייטנאם החלה את 2015 בהילוך גבוה עם שתי פעילויות לקידום Med in Israel ועוד אחת בתחום מדיניות סחר.

בניגוד לחברי הכנסת, אנחנו אמנם לא עומדים לבחירה בקלפי, אך בכל פעם, שאתם מתכננים את המהלך העסקי הבא שלכם, אתם שוקלים אם לפנות אלינו ובודקים האם תוצאות העבר שלנו מספקות ואם התוכניות לעתיד רלוונטיות. על כן, בחרתי לשתף אתכם בתוכניותינו ל-2015:

אנחנו מחלקים את משאבינו, כמו כל דבר, ל-3 חלקים: פיתוח והעמקה של פעילות בסקטורים מבוססים, חדירה לסקטורים חדשים ופעילות בנושא מדיניות סחר ופיתוח קשרים כלכליים עם ממשלת וייטנאם.

הענפים העיקריים, בהם התעשייה הישראלית מוכרת ומבוססת בוייטנאם הם טכנולוגיה חקלאית, פתרונות מים, בטחון מולדת, תקשורת ותוכנה. בתחומים אלה עיקר הפעילות שלנו היא בעבודה פרטנית עם חברות- כל אחת לפי צרכיה (אתם מוזמנים לפנות אלינו). בנוסף, השנה נארגן משלחות מוייטנאם לאגריטך ו-ווטק, אשר יפגשו עם חברות ישראליות. בתחום התקשורת נארח בוייטנאם משלחת ישראלית, אשר תשתתף גם בקומוניקאסיה ובתחום הסייבר נשתף פעולה עם נספחויות הונג קונג וסינגפור בקיום סמינרים עסקיים עם משלחת ישראלית נוספת.

לאורך השנה אנחנו עוקבים אחר התפתחויות כלכליות וחברתיות בוייטנאם וגוזרים מהן תחומים חדשים אליהם כדאי להיכנס. השנה ננסה לסייע לחברות ישראליות בתחומי הציוד הרפואי, מוצרי צריכה (מזון, פריטי אופנה, צעצועים), ניו מדיה וטכנולוגיות חינוכיות. בין הפעילויות, שנקיים השנה: אירועים להעמקת הרשת העסקית בתחום הציוד הרפואי, "שבוע ישראל", שיציג מותגי מזון ואפנה ישראלים לראשונה בוייטנאם, משלחת של חברות טכנולוגיה חינוכית (בשיתוף עם נספחות טאיוואן- פיליפינים) ועוד.

כפי שאתם רואים, עיקר הפעילות מתמקדת במהלכי פיתוח עסקי מול השוק הפרטי. האסטרטגיה הזו נבחרה מתוך ניתוח עומק של מבנה הכלכלה הוייטנאמית וההזדמנויות הגלומות בה. לסקירה כלכלית עדכנית של וייטנאם לחצו כאן או Vietnam Economic Review 2015.

יחד עם זאת, ברור לנו שאסור להזניח את קשרי העבודה עם הממשלה הוייטנאמית. בתחום הזה נמשיך לקדם את המגעים להסכם סחר חופשי בין המדינות (כרגע מבצעים סקר התכנות מקדים), נפעל להקמת פרויקטים משותפים תחת הפרוטוקול הפיננסי, נקדם טכנולוגיות סייבר ישראליות, המתאימות לדרישות הממשלה הוייטנאמית וננסה אפילו לסייע לסטארט אפים ישראלים  ליצור שיתופי פעולה עם חברות וייטנאמיות, המקבלות תמיכות מהממשלה.

כל מי שעבד או עובד בוייטנאם מבין, שמדובר בתכנית עמוסה וגדושה, אשר מימושה המלא יהיה בגדר נס, שכמוהו טרם נראה בהאנוי. גם אנחנו יודעים את זה, אבל מבטיחים ,כי את מה שלא נספיק לבצע ב-2015 נבצע בהחלט ב- 2016.

שנה טובה – Chuc Mung Nam Moi

צור קשר עם:

צפריר אסף

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל