הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
פתיחת פנייה חדשה לנספח
הזמנה לכנס אינדונזיה

תאילנד צועדת קדימה! וישראל צריכה להיות שם…

פורסם ע"י , נספח כלכלי - מסחרי בנגקוק, תאילנד , בתאריך 30 בינואר 2015

 

TMF1

באירוע שהתקיים אתמול קרא הסקטור הפרטי לממשלת תאילנד להתמקד בקידום מחקר ופיתוח (R&D), פיתוח יכולות אנושיות ושיפור יכולות כוח אדם (Capacity Building), וכן ליברליזציה של סקטור השירותים, על מנת לאפשר לתאילנד להיות תחרותית יותר לפני ועם הכניסה לאיחוד האסייאתי המשותף (ASEAN Economic Community).

על מנת ליצור מוצרים בעלי ערך מוסף, על ממשלת תאילנד להמשיך ברפורמה בכלכלה, שהחלה מאז ההפיכה, קרא יו"ר ארגון הגג של לשכות המסחר התאילנדי (JFCCT), מר סטנלי קאנג, וכן להשקיע משאבים בפיתוח תשתיות (תאילנד מתכננת השקעה אדירה של עשרות מיליארדי דולרים בשנים הקרובות בתשתיות, לוגיסטיקה ומערכות מידע) וכן השקעות לטווח הרחוק בכוח אדם, כדוגמת חינוך, חדשנות וכו'.

קאנג הוסיף, כי למרות שתאילנד עדיין מדינה מובילה באזור, התחרות באסיין (ASEAN) הופכת לקשה יותר ויותר ותאילנד חייבת להשקיע בטכנולוגיות והשקעה ביכולות כוח אדם שיקפיצו אותה קדימה ויתנו לה ערך ייחודי.

TMF

לתאילנד, שמשקיעה רק כ- 0.25% מהתוצר שלה (GDP), ברור בימים אלו, כי ללא השקעה במחקר ופיתוח לא תהיה למדינה אפשרות להתחרות בשכנותיה ומדינות אחרות. וייטנאם עומדת על כ- 0.2%, מלזיה כבר היום עומדת על כ- 0.5% ויפן על כ- 3.1%.

יש לציין, כי תחזית הצמיחה לתאילנד לשנת 2015 עומדת על בין 4-5% והצפי הוא לגידול של כ- 2% צמיחה בייצוא. המטרה המוצהרת של תאילנד היא השקעה של כ- 1% מהתוצר עד 2016 במחקר ופיתוח (R&D).

 

Prayut IL

 

לדעתי, לחברות הישראליות יש המון מה לתרום בתחומים עליהם עתידה תאילנד לשים את הדגש בשנים הקרובות, קרי: חדשנות, טכנולוגיות עיליות תשתיות מערכות מידע ותקשורת (ICT).

לראיה, באירוע שהתקיים בסוף שנת 2014, הדגיש ראש ממשלת תאילנד, הגנרל פריוט צ'אן אוצ'ה (General Prayut Chan-Ocha), כי לתאילנד יש צורך בהשקעה בטכנולוגיות ליצירת יתרון תחרותי על פני שכנותיה.

Thailand Moving Forward

הנספחות המסחרית בבנגקוק עומדת לרשות החברות הישראליות בכל עת.

בבקשה לסיוע לפעילות בתאילנד ניתן לפנות כאן.

ברק שרעבי נספח כלכלי - מסחרי בנגקוק, תאילנד

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי - מסחרי בנגקוק, תאילנד, ברק שרעבי