תערוכת יין בטייפה – על חשבון הברון

בתאריכים 26-28 ביוני, הנספחות הכלכלית בטייפה בשיתוף עם מכון הייצוא תקים לראשונה ביתן לאומי בתערוכת יין וגורמה טייפה. את הביתן יוביל מומחה יין ישראלי, אשר יציג את תעשיית היין הישראלית, היקבים השונים וסוגי היין הייחודיים לישראל.

אנו עורכים את האירוע על מנת לאפשר למובילי דעה מקהילת היין הטאיוואנית והזרה בטאיפיי לחוות, לטעום ולהנות מהיין הישראלי האיכותי, על מנת לקדמו מסחרית ותרבותית.

ההשתתפות באירוע הינה ללא עלות, כאשר באחריות החברות המשתתפות לשלוח בקבוקי יין לטעימות וחומר שיווקי. בנוסף, כל היינות ישתתפו במבחן טעימות והבקבוק הזוכה יזכה בקמפיין שיווקי על חשבון מארגני התערוכה.

Credit: Stefan Krause

 

שוק היין בטאיוואן מתפתח במהירות ועם העלייה בהכנסה הפנויה והתבססות מעמד ביניים משפיע, עולה גם הביקוש ליין. בעבר יין בטיוואן היה משקה לא פופולרי במיוחד, אבל שוק היין הטאיוואני עבר תהליך התבגרות – מביקוש אפסי, לשתיית יינות זולים ומתוקים לשתיית יינות איכותיים. כיום, יין נתפס בטאיוואן כמשקה מתוחכם ומערבי, כאשר הוא אף יקר יותר ממשקאות אלכוהוליים כמו וויסקי.

לפי סקר, שנערך בתערוכה בשנה שעברה, למעלה משני שליש מהמבקרים היו מוכנים לשלם 150 שקלים ומעלה על בקבוק יין איכותי. בסופרמרקטים המודרניים ישנם מחלקות יין גדולות יחסית, ובטאיפיי נפתחות חנויות יין חדשות לעיתים קרובות.

כיום, יין מזוהה בטאיוואן בעיקר עם צרפת, אבל בזכות מיתוג מוצלח ספרד, איטליה וצ’ילה מגדילות את נתח השוק שלהן משנה לשנה.

כדי לשנות את התמונה וללמד את הטאיוואנים, שהיינות הישראלים לא נופלים מאלו של צרפת, יש צורך להשקיע בשיווק וזהו בדיוק תפקידה של התערוכה. למשל, בשנה שעברה הונגריה הקימה ביתן לאומי בתערוכה ובזכות כך יינות הונגריים החלו להימכר השנה בהצלחה בטאיוואן.

כיום, כבר מיובאים מספר יינות ישראלים לטאיוואן, אך מדובר בכמות קטנה יחסית, ובזכות התערוכה אנו מקווים להגדיל המספרים וגיוון היקבים.

יצוין כי מציאת יבואן ו/או מפיצים מקומיים בשוק הטאיוואני יכולים גם להוות בהמשך קפיצת קרש לשיווק בשוק הסיני, וכך ניתן לעבור בקלות יחסית משוק של 23 מיליון צרכנים “בלבד” לשוק של למעלה ממיליארד איש.

מספר יקבים ישראלים כבר אישרו השתתפותם והתחייבו לשליחת בקבוקים לתערוכה. חברות/יקבים נוספים המעוניינות להשתתף בתערוכה, מוזמנות ליצור קשר עם העובדת במחלקה הכלכלית, רוני אורן:
taipei@israeltrade.gov.il

כאן ניתן למצוא מידע נוסף על התערוכה ועל שוק היין בטאיוואן.

 

בהצלחה!

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל