בירת טלנגנה: עיר חכמה

 

vijayada image
Vijayada Prakasam Barrage

בהמשך לפוסט קודם “מדינה חדשה הזדמנויות חדשות“, שפורסם ב- 28/07/2014 ולפוסט נוסף, בנושא ערים חכמות, שפורסם ב- 10/10/2014, מספר עדכונים לגבי עיר הבירה החדשה של אנדרה פרדש. לפני שנמשיך בנושא ערים חכמות, מספר מלים על ההתפצלות של אנדרה פרדש והקמת שתי המדינות החדשות אנדרה וטלנגנה.

בעקבות חלוקת הפרובינציה לשתי פרובינציות, טלנגנה ואנדרה, תבנה הבירה החדשה של מדינת אנדרה כעיר חכמה באזור הסמוך לעיר Vijayawada. עיר הבירה (לפני הפיצול) היידראבאד, תהיה עיר הבירה של טלנגנה. פרויקט הבניה של עיר הבירה החדשה של אנדרה ניתן לממשלת סינגפור, והשבוע נבחרו שני משרדי ארכיטקטים לביצוע תכנון העיר: Surbana International Consultants ו- Jurong International. להשלמת הפרוייקט הוקצבו 10 שנים, כאשר בזמן הזה תשמש היידראבאד בירה משותפת לשתי המדינות.

מה בעצם גרם לפיצול הפרובינציה לשתי פרובינציות חדשות? טלנגנה הוא אזור שהיה חלק מנסיכות Nizam. ב- 1948, שנה לאחר קבלת העצמאות, הממשל המרכזי ביטל את סמכויות הנסיכות ויצר את את הפרובינציה של היידראבאד. ב- 1956 אזור טלנגנה מוזג לתוך הפרובינציה של אנדרה פרדש, בניגוד לרצון הטלנגנים. הטלנגנים ידעו, שרמת החינוך טובה יותר באנדרה מאשר אצלם וחששו מאיבוד מקומות עבודה. נוספו לכך, הבדלי תרבות ושפה, הביאו להקמת תנועת מחאה מקומית נגד האיחוד. כאשר בשיא הפעילות של התנועה הביאה האלימות של המחאה למאות הרוגים.

 

vijayawada image 2
Vijayada

ובחזרה לערים חכמות. בשאר הפרובינציות של הודו נמשכים המהלכים לקראת בנייתן של 100 ערים חכמות. המשרד לפיתוח עירוני בממשל המרכזי מתכנן בניית 2 ערים חכמות בכל פרובינציה בהודו. בתקציב 2014-2015 מוקדשים 1.2 מיליארד דולר לטובת הנושא, אולם המסלול העיקרי לבניית הערים החכמות ופרוייקטי תשתית גדולים יהיה שותפות ציבורית-פרטית (PPP). החברה לפיתוח המסדרון התעשייתי בין דלהי למומבאי (1500 ק”מ שיעברו בין 6 פרובינציות) מתכננת הקמת 7 ערים חכמות בעלות של 100 ביליון דולר.

חברות שיש להן פתרונות טכנולגיים לערים חכמות (תחבורה, חינוך, ממשל, בטחון safe city, מים, טיפול בשפכים, “רשת חכמה” [Smart Grid], ניטור וטיפול בזיהום אוויר ועוד) מוזמנות לפנות אלינו.

המחלקה המסחרית של משרד הכלכלה בקונסוליה בבנגלור אמונה על קידום קשרי המסחר עם מדינות דרום הודו (טמיל נאדו, קרנטקה, קרלה, אנדרה פרדש, טלנגנה).

צור קשר עם:

אבי פרידמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל