הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
פתיחת פנייה חדשה לנספח
הזמנה לכנס אינדונזיה

בננות בטמיל נאדו ואגריטך

פורסם ע"י , נספח כלכלי- בנגלור, הודו , בתאריך 23 בדצמבר 2014

 

AGRIKON 2014צ'נאיי בירתה של טמיל נאדו (ארץ הטמילים), הפרובינציה שנמצאת בדרום מזרחה של תת היבשת ההודית, נקראת בפי המקומיים Detroit של הודו, בגלל תעשיית הרכב הגדולה בפרובינציה. זאת, בדומה לבנגלור, בירתה של קרנאטקה, המכונה ה- Silicon valley של הודו, בזכות תעשיית ה- IT  שבאלקטרוניק סיטי.

אולם, לא רק רכב תמצאו במדינה זו, אלא גם חקלאות נרחבת. הפרובינציה היא יצרן הבננות הגדול בהודו. בשנה שעברה, הסתכם יבול הבננות המקומי ב- 9 מיליון טון, אולם 2.7 מיליון טון אבדו/נרקבו בדרך מהשדה לצרכן.

אחוז התוצרת החקלאית, שאובד בדרך מהשדה לצרכן, נע בהודו בין 30 ל-40 וזה קורה לא רק בבננות, אלא בכל סוגי הגידולים השונים. הסיבות רבות, בין היתר: חוסר בבתי קירור, אין הובלה בקירור, אין מחסנים, אין בתי אריזה. החקלאות בהודו סובלת מחוליים רבים: מחסור במים, פיצול של האדמות החקלאיות בין המוני חקלאים קטנים, חוסר במיכון, אחזקה לקויה של האדמות, ונושא ה- POST HARVEST הוא אחד החשובים שבהם.

ביום שישי 19/12 נערך בצ'נאי כנס AGRICON 2014 בנושא POST HARVEST & MECHNIZATION. בכנס, שאורגן ע"י CII, פתחנו את קידום אגריטך 2015. בכנס השתתפו חקלאים, מכוני מחקר, יצרני מיכון חקלאי, בנקים וחברות, המספקות תשומות לחקלאות.

אנו תקווה, כי תהיה זו יריית הפתיחה לקראת השתתפות איכותיות בכנס אגריטך 2015.

Agricon2014

CAM00466 (1)

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בקונסוליה הישראלית בבנגלור אמונה על פיתוח קשרי המסחר של ישראל עם מדינות דרום הודו. חברות שיש להן פתרונות/טכנולוגיות בתחומי ההשקיה, אחסון, הובלה, דישון, חממות, מיכון, ובכל תחום חקלאי אחר מוזמנות לפנות אלינו.

אבי פרידמן נספח כלכלי- בנגלור, הודו

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- בנגלור, הודו, אבי פרידמן