איפה הקוריאנים עושים קניות??

החנויות מלאות אבל הקופות שקטות, אז איפה הקוריאנים עושים קניות???

כל מי שמגיע לקוריאה ישר מבחין בשפע הקניונים, החנויות, והשווקים. בעיר סיאול יש 6 שווקים עם אלפי חנויות, אשר פתוחים 24 שעות ביממה,  5 קניוני ענק עם מעל ל-7 קומות וזאת בלי להזכיר את עשרות החנויות הקטנות, שנמצאות בכל רחוב.

בשנה האחרונה, כל מי שמסתובב באזורי הקניות מבחין בעשרות קונים, אבל הקופות עומדות בשקט ולמעשה לא מתבצעות רכישות. הלקוחות באים, בודקים את המוצר, אבל מבצעים את הרכישה באינטרנט.

הסיבה לכך נעוצה ביוקר המחיה הגבוה בקוריאה ביחס לשכר והתחזקות אפשרויות הרכישה באינטרנט מחנויות קוריאניות וחשוב מכך מאתרים בינלאומיים. הפרש המחירים בין מוצרים בחנויות הקוריאניות לבין אתרי מכירות בינלאומיים יכול להגיע עד 50%, בלי להזכיר את נושא השירות. לדוגמה, אמזון (Amazon) זוכה לשבחים על ידי הצרכן בקוריאה על השירות המהיר, אפשרות החזרת המוצרים וכן מהירות המשלוח.

ב-2013 ביצעו הקוריאנים רכישות של מעל מיליארד דולר באתרי קניות בינלאומיים וב-2014 המספר צפוי לעבור את השני מיליארד דולר. השיא היה כמובן ב-Black Friday, כאשר קוריאנים לקחו יום חופש בשביל להתכונן לטירוף המכירות ורכשו בעיקר מוצרים מתוצרת קוריאה, כגון טלוויזיית Samsung, אשר נמכרו בארה"ב במחיר נמוך יותר מאשר בקוריאה.

השינויים בהרגלי הצריכה יכולים להוות יתרון לחברות ישראליות, אשר רוצות לחדור לשוק הקוריאני. החדרת המוצרים דרך פלטפורמה מקוונת היא קלה וזולה יותר ואף ניתן להשתמש בספקים ובשרשרת לוגיסטית קיימת במדינה אחרת.

חברות ישראליות יכולות לחסוך עלויות תרגום, מכס ועוד על ידי החדרת מוצרים לפלטפורמות, כמו: Amazon, Alibaba ובכך גם להגיע לשוק הקוריאני.

חברות ישראליות המחפשות מידע נוסף על השוק בקוריאה מוזמנות לפנות לנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בקוריאה.

22085735
As consumers buy foreign, the domestic economy pays. BY KIM YOUNG-HOON, KIM JI-YOON korea joongang daily

צור קשר עם:

שי פילר

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל