הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
פתיחת פנייה חדשה לנספח
הזמנה לכנס אינדונזיה

הבחירות ביפן: הזדמנות להמשך מדיניות האבנומיקס

פורסם ע"י , נספחת כלכלית- טוקיו, יפן , בתאריך 15 בדצמבר 2014

הבחירות, שהתקיימו כאן אתמול זכו, אמנם, לאחוזי הצבעה שנחשבים נמוכים במיוחד, 53%, אך כוחו של ראש ממשלת יפן,שינזו אבה (Shinzō Abe), התחזק בבחירות.

ראש הממשלה הנוכחי זכה ל- 325 מושבים מתוך 475 בבית התחתון, מה שמחזק את הקואליציה שהוא מרכיב ומאפשר לו להמשיך ולהוציא לפועל את מדיניותו הכלכלית המכונה "Abenomics".

 

Japanese_diet_inside

This Wikipedia and Wikimedia Commons image is from the user Chris 73 and is freely available at /commons.wikimedia.org/wiki/File:Japanese_diet_inside.jpg under the creative commons cc-by-sa 3.0 license

 

האבנומיקס הינה מדיניות כלכלית, שהנהיג ראש הממשלה אבה ומטרתה להחיות את הכלכלה היפנית המקרטעת על ידי שלושה חיצים:

  1. מריצים כספיים מאסיביים.
  2. הקלה מוניטרית ע"י הבנק המרכזי של יפן.
  3. רפורמות מבניות שיאיצו את התחרות היפנית.
Shinzo_Abe

ראש ממשלת יפן, שינזו אבה

המנדט המחודש, שניתן לאבה, יאפשר לו להמשיך וליישם את התכנית, אשר אמורה לחלץ את יפן משני העשורים האבודים, בהם יפן היתה נתונה למיתון כלכלי. כמו כן, הבחירות מבטיחות את כהונתו של אבה לארבע שנים נוספות.

המשכה של האבנומיקס, המדגישה את הצורך בחדשנות ואף קוראת ליפן להיות "the most innovation friendly country by 2020", מחזקת את מקומה של ישראל כמקור לחדשנות טכנולוגית בעלת יכולות משלימות לתעשייה היפנית הוותיקה.

הנספחות הכלכלית בטוקיו אמונה על פיתוח קשרי הסחר עם המדינה ושמחה לסייע לחברות ישראליות במציאת הזדמנויות עסקיות במדינה. פנו אלינו!

נועה אשר נספחת כלכלית- טוקיו, יפן

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספחת כלכלית- טוקיו, יפן, נועה אשר