מנהיגי מדינות נהר המקונג (GMS) צפויים לאשר הפרוייקטים האזוריים במפגש החמישי של GMS שייערך בבנגקוק

ב- 19-20 בדצמבר תארח תאילנד בבנגקוק את מנהיגי המדינות של המקונג ואסיה פסיפיק.

תוכנית האירוע כוללת את אישורם של 215 פרוייקטי פיתוח אזוריים ומקומיים בסכום כולל של כ- 51.5 מיליארד דולר או כ- 1.65 טריליון בהאט.

ועידת מדינות נהר המקונג (GMS – Great Mekong River) החלה ב- 1992 ע"י ובתמיכת הבנק לפיתוח אסיה (ADB), היא מיועדת בעיקר ל- 6 מדינות המקונג (תאילנד, מיאנמר, וייאטנם, קמבודיה, לאוס וסין), כאשר כל המדינות באזור תומכות למען השגת מטרות משותפות ופיתוח תשתיות האזור לרווחת כלל יושביו.

מטרת הפרוייקטים היא השגת Sustain growth (גידול יציב ומתמשך), Connectivity (קישור), Equality (שוויון) והם מחולקים ל- 123 פרוייקטי השקעה וכ- 92 פרוייקטי סיוע טכני.

הפרוייקטים מתמקדים ב- 10 סקטורים של פיתוח: תחבורה, אנרגיה, חקלאות, סביבה, פיתוח הון אנושי, פיתוח ערים, תיירות, עידוד ופישוט סחר, טכנולוגיות מידע ותקשורת. הפרוייקטים צפויים להיות ממומנים ע"י ה- GMS RIF) Great Mekong River Regional Investment Framework), בסיוע אזורי וארגונים פיננסיים (ADB וכו').

באירוע צפויים להשתתף ראשי ממשלות המדינות באזור, בין היתר, ראש ממשלת תאילנד פריוט (Prayut), ראש ממשלת קמבודיה (Hun Sen), ראש ממשלת סין (Li Kequang), נשיא מיאנמר (Thein Sein), ראש ממשלת לאוס (Thongsing Thammavong), וראש ממשלת ווייאטנם (Nguyen Tan Dung), כמו כן, ישתתפו באירוע, אנשי עסקים בכירים, ארגונים פיננסיים בינלאומיים ומקומיים וכו'.

מתוך 215 הפרוייקטים, שצפויים להיות מאושרים, תאילנד תיקח חלק בכ- 78 פרויקטים בערך של כ- 5.5 מיליארד דולר, שיכללו רכבות שיקשרו את הצפון (לאוס, סין) עם הדרום (מלזיה) והמזרח (קמבודיה, וייאטנם) עם המערב (מיאנמר), כבישים מהירים וגשרים, נמלים (לם צ'בנג ודוויי וכו'), סיב אופטי שיקשר בין המדינות, תחנות כוח ואנרגיות מתחדשות, תשתיות תקשורת רבות (כפי שעלה בוועידת ה- ITU, שנערכה בבנגקוק בסוף 2013) ועוד.

יש לציין, כי כל הפרוייקטים ידרשו יכולות טכנולוגיות ומערכות מידע, כולל יכולות טיפול במים (וניהולם), טכנולוגיות אגרו חקלאות לפיתוח אזורי גידול שונים, טכנולוגיות ומערכות לניהול ערים, תקשורת ואינטרנט וכו'.

חברות ישראליות רבות שיש להן את היכולות הטכנולוגיות הללו ומעוניינות בכניסה לשוק האסייאתי צריכות להיות ערות לקיום הפרויקטים ולבחון מהי הדרך הטובה ביותר עבורן להשתתף (המלצתנו היא דרך שותף מקומי מתאים או SI – System Integrator).

 

למידע נוסף על האירוע- היכנסו.

צור קשר עם:

ברק שרעבי

אהבתם? שתפו

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין
שיתוף ב email
שתפו במייל