האם מהפכת הארנק הדיגיטלי תגיע לקוריאה?

האם הארנק הדיגטלי הולך להשתלט על קוריאה? תלוי ברמת האבטחה.

מהפכת התקשורת וה-IT חדרה לכל ענף ותעשייה בקוריאה, כאשר ל-73% מהתושבים כבר יש טלפונים חכמים וכיום ניתן לשלם בעזרתם במוניות, בתי קפה מסעדות וכמובן קניות באינטרנט.

Korean street

אחד המחזות הנפוצים בעיר הוא אנשים, המבצעים קניות דרך הטלפון החכם בזמן הנסיעה ברכבת או משלמים בעזרת קופונים המופיעים בטלפון. אך למרות זאת, ישנן מגבלות רבות על רכישות באינטרנט ובנייד, בעיקר על הגופים הפיננסים והבנקים הנובעים מהחשש של הממשלה מרמת האבטחה של המערכות.

קיים חשש, המבוסס על אינספור התקפות סייבר, שמתרחשות כל יום על מוסדות פיננסים בקוריאה וחלקן נחלו הצלחה בהשבתת מערכת הפיננסית שנה שעברה.

בעקבות הרצון של הציבור בשירותים חדשים והשאיפה של הממשלה לייעל את הענף הפיננסי, ה- Financial Services Commission החליט על הקמת גוף ממשלתי-פרטי, אשר יקדם הקלה ברגולציה במטרה לפתח את הקשרים בין העולם הפיננסי לעולם התקשורת. לאחרונה, כבר בוטלו מספר מגבלות טכניות על הבנקים וחברות האשראי והשאיפה היא להמשיך במגמה אך עדיין לשמור על רמת אבטחה גבוהה.

המצב החדש יוצר אפשרויות עסקיות רבות לחברות ישראליות העוסקות בתחום ה-Cyber Security ויכולות להציע פתרונות חכמים וייחודים.

הנספחות המסחרית בסיאול רואה בענף הCyber Security כאחד מנקודות החוזקה של התעשייה הישראלית בדרום קוריאה. חברות המעוניינות ללמוד על השוק הקוריאני ולהתרחב אליו מוזמנות לפנות אלינו.

צור קשר עם:

שי פילר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל