כשבישראל הבינו את מה שחברת השוקולדים מארס הבינה לפני שנים

בימים אלו מסתיים גיבושה של משלחת חברות ישראליות בתחום המים והחקלאות, שתצא לפיליפינים בחודש נובמבר הקרוב. מכון הייצוא גייס חברות ישראליות מובילות ואני ערכתי ביקור מקדים בפיליפינים כדי לבחון מקרוב את מגזרי המים והחקלאות.

מלבד מנילה הבירה, הרחקתי לסבו (Cebu), שבמרכז המדינה ולדאבאו (Davao Occidental), שבדרומה. במהלך הביקור ערכתי שני סמינרים לקידום המשלחת, קיימתי מסיבת עיתונאים ונפגשתי עם אנשי ממשל ואנשי עסקים מקומיים. בין היתר, ערכתי ביקורים במפעלים, חוות ומרכז לטיפול בחלב.

הנספח הכלכלי דורון חמו בפגישה עם נשיאת לשכת המסחר של סבו
הנספח הכלכלי דורון חמו בפגישה עם נשיאת לשכת המסחר של סבו

על אף שהפיליפינים ידועה כיצואנית תוצרים חקלאיים (בננות, קוקוס, מנגו וכו’), מפתיע לגלות, שרוב רובה של השקיית הגידולים האלו הינה השקיה טבעית – מי גשמים בלבד. כמו כן, ייצור החלב נמצא בחיתוליו וכיום רוב החלב נאסף מחוואים מקומיים למרכז טיפול חלב שם הוא מעובד ומפוסטר טרם הפצתו המסחרית.

הכלכלה הפיליפינית משוועת להתייעלות, בעיקר על רקע אסונות הטבע אשר בשנים האחרונות פוקדים תדיר את המדינה, גורמים לנזקים רבים ומשבשים את אספקת המים למיליוני אנשים.

לפני מספר שנים, כאשר חברת השוקולדים מארס (Mars) הבינה שהיא עומדת להיקלע בפני מחסור של קקאו איכותי, היא פנתה לפיליפינים ובחנה אפשרות לייצר במדינת 7101 האיים את כמות הקקאו, לה היא זקוקה. כיום, הפיליפינים מייצרים את מרבית מהקקאו, שמיוצא למפעליה של מארס ושאותם אנו אוכלים בחטיפי הסניקרס, אם אנד אם, מארס ואחרים. מארס איננה יוצאת דופן וחברות רבות נוספות עברו לגדל את תוצריהן החקלאיים בפיליפינים.

ביקור במטעי קקאו
ביקור במטעי קקאו

לחברות הישראליות, המובילות בתחומן, פוטנציאל רב לתרום את יכולותיהן הטכנולוגיות לטובת מערכות השקיה, טיהור מים, התפלה ובכלל, כל שרשרת הייצור החקלאית בפיליפינים. עם זאת, חשוב לדעת, שבפרויקטים ממשלתיים עתירי ממון יצטרכו החברות הישראליות לעתים, לצד מציאת שותף מקומי, לאתר מקורות מימון או להשקיע בעצמן סכום ראשוני על מנת לקחת חלק בפרויקט.

הפיליפינים, אשר כלכלתה נשארה מאחורי רוב רובן של יתר מדינות אסיה, מדביקה כיום את הפער וקצב הצמיחה השנתי שלה (7.2%) בקרב מדינות אסיה שניה רק לסין. זוהי תקופה של צמיחה, יציבות כלכלית והתחייבות ממשלתית לאישור פרויקטי תשתית – זמן מעולה לחברות ישראליות לקפוץ על העגלה.

במסגרת ביקור המשלחת בנובמבר יערכו שני סמינרים: האחד בבירה מנילה והשני בעיר סבו, בהם יוצגו לחברות הישראליות ההזדמנויות הכלכליות הטמונות בכניסה לשוק הפיליפיני. זוהי הזדמנות טובה ביותר לפגישות בלתי אמצעיות בין החברות הישראליות לבין שותפים פיליפינים פוטנציאליים.

כאן ניתן למצוא את תכנית הביקור.

 

SEMINAR2

אנו מאחלים הצלחה לחברות המשלחת.

 

לפרטים נוספים, אנא פנו אלי.

taipei@israeltrade.gov.il
Philippines@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל