הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
פתיחת פנייה חדשה לנספח
הזמנה לכנס אינדונזיה

ישראל מתקבעת חזק במפת ההשקעות של אוסטרליה

פורסם ע"י , נספחת כלכלית- סידני, אוסטרליה , בתאריך 23 בספטמבר 2014

לאחר ש-OUTCROWD פתחו משרדים באוסטרליה לפני כשנה נראה, כי מגמת ההשקעות האוסטרליות בישראל תופסת תאוצה.

Square Peg Capital, חברת השקעות ויזמות היי-טק מהגדולות באוסטרליה, הכריזה לפני מספר ימים על החלטתה להשקיע סכום של כ-100 מיליון דולר אוסטרלי בשנה בהייטק ישראלי ואמריקאי. היומון האוסטרלי הנפוץ The Australian, עדכן באמצע ספטמבר 14', כי החברה, שאיחדה בשנת 2013 בין שתי קרנות הון סיכון גדולות, קיבלה החלטה משמעותית המהווה שינוי במגמת השקעותיה לפיהן נהגה עד כה.

חברת ההשקעות, שבחרה להשקיע עד עתה רק בחברות, שבסיס הניהול שלהן היה באוסטרליה או בניו-זילנד, כמו אפליקציית המוניות GoCatch למשל, בחרה להמשיך את התמיכה, אף אם מאוחר יותר עבר הניהול 'לחו"ל', לארצות הברית למשל, כמו חברת האבטחה הדיגיטלית BugCrowd. אולם כעת, מדובר בהחלטה אסטרטגית לבצע כניסה חזקה לתוך מעצמות סטארט-אפ מוכחות תוך בחירה בישראל ובארצות-הברית, אשר בסיס הפעילות והניהול שלהן נמצא מראש מחוץ לאזור הגיאוגרפי הקרוב.

כדי לשמר מגע מקרוב וניהול ישיר של החברות בהן יוחלט להשקיע, החליטה החברה להעתיק את מקום מגוריו של דן קרסנושטיין (Dan Krasnostein) אחד ממנהלי החברה, לתל-אביב והוא יעבוד בשותפות עם ארד נגב, לשעבר מנהל חברת סיסקו ובמקביל, להעתיק את מקום מגוריו של מאט רוקמן (Matt Rockman), מנהל נוסף ללוס-אנג'לס.

סנונית ראשונה בהשקעות בישראל, היא ההחלטה להשקיע בחברת Feedvisor הישראלית, אשר פיתחה אלגוריתם המאפשר לסוחרים לתמחר את המוצר שלהן באופן מיטבי.

אתי לוי נספחת כלכלית- סידני, אוסטרליה

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספחת כלכלית- סידני, אוסטרליה, אתי לוי