קול קורא להשתתפות במשלחת חברות מים לאינדונזיה

water Indonesia
הנספחות המסחרית בסינגפור, יחד עם ניוטק במשרד הכלכלה, מארגנת משלחת של חברות מים לאינדונזיה. המשלחת תצא לאינדונזיה בחודשים הקרובים (ככל הנראה בחודשים ינואר/פברואר 2015) ואנו מזמינים את חברות המים הישראליות להצטרף למשלחת.

המוטיבציה להוצאת משלחת זו היא תערוכת המים, שהתקיימה בסינגפור בחודש יוני 2014, בה עבדנו יחד עם חברת “אינדולינק” והצלחנו לארגן מספר לא מבוטל של פגישות B2B לחברות, כמו גם הבאת אנשי קשר משמעותיים מתחומים שונים בתעשיית המים האינדונזית וכן מאזורים גיאוגרפיים שונים. נחשפנו לפוטנציאל הרב שיש לחברות הישראליות באינדונזיה, ההזדמנות בפרויקטי התשתית הנרחבים שמתרחשים במדינה והצרכים האינסופים של הארכיפלג בשיפור מים לשתייה, טיפול במים ותשתיות וצנרת.

 

 

תנאי הסף להשתתפות במשלחת הם כדלקמן:

1.  חברה יצרנית ויצואנית של מוצרים או פתרונות לשוק המים המוניציפלי

2.  ניסיון בייצוא של לפחות שנתיים וליותר מיבשת אחת (בנוסף למכירה בישראל)

3. הוכחת קיום מערך לוגיסטי מיומן בשילוח

במידה וחברתכם עומדת בתנאי הסף הנ”ל נשמח לקבל מועמדותה. התהליך ינוהל בארץ ע”י ניוטק ומכון היצוא, ואמות המידה לבחירת החברות יהיו:

1. ייצוא לאסיה

2. ייצוא למדינות בדרום מזרח אסיה (סינגפור, וויטנאם, פיליפינים, אינדונזיה, מלזיה, קמבודיה, תאילנד, מיאנמר, לאוס)

3. החברה בעלת איש מכירות ייעודי בעל זמינות לתמיכה בשוק האינדונזי

4. ניסיון בהנפקת ניירת ושילוח ליצוא דרך מדינה שלישית

5. אטרקטיביות לשוק האינדונזי (ייקבע ע”י היועץ)

כאמור, אנו נפרסם בקרוב קול קורא רשמי באמצעות ניוטק ומכון היצוא וחמש החברות שיזכו לדירוג הגבוה ביותר יקבלו את מלוא התמיכה והארגון מהממשלה (לא כולל סבסוד עלות הנסיעה והשהות באינדונזיה) לנסיעת עסקים בת חמישה ימים. במידה והחברות שיבחרו ירצו להמשיך לפעילות עסקית במדינות אחרות באזור, הנספחים השונים באזור (אוסטרליה, לדוגמה) ישמחו לסייע ולעזור בהמשך פעילות עסקית, כמשלחת או כחברה בודדת, בשוק שלהם.

זוהי הפעם הראשונה שבה משרד הכלכלה באמצעות ניוטק מרים את הכפפה ומוציא משלחת עסקית כלשהי לאינדונזיה, וזאת היות ואנו חדורי אמונה, כי השוק האינדונזי משווע לפתרונות מים מהסוג שהחברות הישראליות יכולות לספק, ומקווים לראות את השוק האינדונזי כשוק מוביל לחברות ישראליות בדרום מזרח אסיה. כידוע, אינדונזיה היא מדינה של למעלה מ- 250 מיליון תושבים, ומתפרשת על פני למעלה מ- 17,000 איים. לאחרונה הוחלף שם השלטון ונבחר נשיא חדש, אשר יושבע באוקטובר ויקים ממשלה חדשה, ונראה כי הוא מתעתד להשקיע משאבים רבים בשיפור התשתיות במדינה, כמו גם יפעל לטובת הגדלת הסחר של אינדונזיה ככלל ומכאן תקוותנו לחדירת חברות ישראליות חדשות וותיקות לשוק העוצמתי הזה.

צור קשר עם:

רון שניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל