כסף חכם- התכנית שתסייע לכם להגיע לשווקים חדשים!

Money wiseמערך כלי סיוע לתעשייה השיק בימים אלו תכנית סיוע חדשה בשם “כסף חכם”. מטרת התכנית היהנה השגת גידול משמעותי בהיקף המכירות הבין לאומי של החברות, אשר יקבלו את תמיכת התכנית תך התמקדות בפיתוח היכולות השיווקיות בשוק יעד אחד או שניים אשר יוגדרו מראש.

החברות המעוניינות להשתתף יגישו בקשות להשתתף בתכנית שיכללו הצעה מעמיקה וממוקדת לתכנית שיווקית בשוק היעד, ולאחר שתאושר ההשתתפות והתמיכה תזכה החברה לסיוע כספי וליווי מקצועי ע”י יועץ שיווקי, ואנו, כל מערך הנספחים המסחריים של משרד הכלכלה נסייע בנוסף ליישם את התכנית.

התמיכה מתחלקת לשניים- סיוע של 50% מההוצאות המוכרות לחברות ישראליות שמחזור המכירות השנתי שלהן לא עולה על 100 מיליון ש”ח, ובעלות היקף יצוא בין 250 אלף דולר ועד 10 מיליון דולר באחת מהשנתיים הקלנדריות שקודמות להגשת הבקשה, או תמיכה של 35% מההוצאות המוכרות לחברות שמחזור המכירות שלהן עד 200 מיליון ש”ח בשנה והיקף היצוא שלהן נע בין 10-50 מיליון דולר בשנה- אך שווקי היעד חייבים להיות מדינות מתפתחות (הפירוט לפי המדינות מופיע בהוראת המנכ”ל 5.10).

היקף התמיכה הכספי המרבי הוא 500,000 שקלים, אשר יהוו לכל היותר 50% מתקציב מימוש התכנית, ופעילותה תקבל חלון זמנים של 24 חודשים למימוש. החברה תהיה זכאית לשעות ליווי נוספות של יועץ שיווקי מקצועי  בהיקף של עד 30 שעות נוספות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

התקציב יכלול הוצאות כספיות המיועדות לפעילויות השיווק של החברות בשווקי היעד על פי הפירוט הבא:

  • איסוף מידע
  • הכשרה מקצועית בתחום היצוא
  • פרסום
  • כלי שיווק ומכירה אינטרנטיים
  • יועצים מקצועיים לתחום השיווק
  • תקינה וביטוח
  • הקמת מערכי שיווק והפצה לחו”ל
  • השתתפות בתעורוכת וכנסים
  • הצגת המוצרים והשירותים לצורכי הדגמה בשוק היעד

כמי שעבדה והיתה חלק מהצוות המקים של מערך כלי סיוע לתעשיה במינהל סחר חוץ, אני ממליצה להיעזר בתכניות השונות שלמערך יש להציע (לדוגמה- קרן הסיוע לפרויקטים בין לאומיים, אשר מממנת פיילוטים ללקוחות פוטנציאליים והגשות מכרזים). השירות המקצועי, האדיב והזריז של כל עובדי המערך ושל העודמ בראשו, רן יחזקאל, מהווים את חוד החנית לטעמי של תמיכה בפיתוח עסקי ושיווק מוצרים ישראליים בממשלת ישראל כולה.

הקרן פתוחה להגשת בקשות עד ה- 07.10 ומועדי המקצים הנוספים נמצאים באתר.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים להיכנס לאתר מערך כלי סיוע לתעשיה וללמוד על הכלים וכן למצוא פרטי קשר של כל העוסקים בדבר.

בהצלחה. מחכה לסייע לכם בסנינגפור ובאינדונזיה!

צור קשר עם:

רון שניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל