אירוע קידום השקעות בתעשיית הקלינטק הישראלית

בשבוע שעבר נערך בטייפה פורום עסקים לקידום השקעות בתעשיית הקלינטק הישראלית מצד גורמים בטאיוואן ובסין. האירוע נערך במעמד יו”ר קרן היסוד מודי זנדברג והנספח הכלכלי של ישראל בטייפה, דורון חמו.

חמו הציג את תעשיית ההייטק הישראלית, ובעיקר את התפקיד העיקרי של תחום האנרגיה הירוקה בישראל. כמו כן, חמו הציג את החזון הישראלי לתעשיית הקלינטק, כמו גם מספר חברות ישראליות מובילות בתחום ויתרונות ההשקעה בהן.

הטאיוואנים התרשמו במיוחד, כי בשנת 2014 ישראל דורגה ראשונה בעולם במדד הקלינטק ,אשר בחן את סיכויין של חברות סטארט אפ בכל מדינה להשפיע באופן משמעותי על תעשיית הקלינטק העולמית בעשור הקרוב.

באירוע השתתפו כמה עשרות אנשי עסקים טאיוואנים אשר למדו מפי זנדברג וחמו על ישראל, פעילותה של קרן היסוד ותעשיית ההייטק הישראלית.

יודגש כי קלינטק איננו סתם עוד אפיק השקעה עבור טאיוואן. טאיוואן סובלת ממחסור חמור באנרגיה ונאלצת לייבא יותר מ-90% מכמות האנרגיה הנצרכת באי. ממשלת טאיוואן מחויבת למעבר לאנרגיה ירוקה, אך כיום אחוזים בודדים בלבד של האנרגיה באי מופקת ממקורות ירוקים.

Jpeg

תעשיית הפאנלים הסולאריים של טאיוואן מתקדמת ביותר ושניה בגודלה בעולם רק לתעשייה הסינית וארבע מתוך עשר החברות המובילות בעולם בפאנלים סולאריים הינן טאיוואניות, אך עם זאת, במגוון תחומים אחרים דוגמת טיהור וניהול מים יש מקום רב להתייעלות. כך למשל, שיעור מיחזור המים בטאיוואן נמוך, בעוד שיעור איבוד המים בה מאד גבוה (כ-30%).

הטאיוואנים פתוחים לשיתוף פעולה עם חברות ישראליות העוסקות בתחום, ומשלחת מטעם רשות המים הטאיוואנית תבקר בישראל בדצמבר במסגרת שבוע האנרגיה. תחומים נוספים, דוגמת הפקת אנרגיה מגלי הים, גם הם טרם מוצו.

חברות המעוניינות במידע נוסף על הקלינטק בטאיוואן מוזמנות לפנות לנספחות הכלכלית בכתובת:

Taipei@israeltrade.gov.il

*הפוסט נכתב על ידי רוני אורן, עובדת המחלקה הכלכלית.

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל