גואנגסי על המפה – אירוע China Asean

במהלך חודש ספטמבר יערך אירוע המסחר הבינלאומי ה-11 של סין ומדינות דרום מזרח אסיה China-Asean או בקיצור CAexpo. בשנת 2003, ראש ממשלת סין, מר וואן ג’יאבאו (Wen Jiabao) הכריז על קיום אירוע המסחר הבינלאומי ומאז היריד נערך בכל שנה, בנאננינג (Nanning), בירת מחוז גואנגסי, שבדרום סין.

בשנת 2013, בעשור השלישי לכינון היחסים בין סין לאסיאן (Association of South East Asian Nations) התקיים היריד ה-10. לציון המאורע החגיגי נחתם בין המדינות הסכם שיתוף פעולה במדע וטכנולוגיה. ביריד נכחו ראש ממשלת סין, לי קה צ’יאנג (Li ke qiang), ושאר נשיאים וראשי הממשלות מדרום מזרח אסיה.

עד היום במשך 10 שנים, פקדו את היריד כ- 368,019 אלף מבקרים, נפתחו כ- 34,069 ביתנים ונחתמו חוזי שת”פ בשווי של כ- 57.376 מיליון דולר. יריד העסקים סין-אסיאן כולל בעיקר את ה”שולחן העגול”, זהו סמינר בהשתתפותם של המנהיגים הלאומיים, מנכ”לי לשכות מסחר יחד ובעלי חברות וארגונים סיניים רלוונטיים.

בשנת 2012, נציגים מהנספחות המסחרית לקחו חלק באירוע, פגשו את בכירי הממשל והתעשייה הסינית. הגברת לי, קצינת סחר בנספחות המסחרית בדרום סין, השתתפה באירוע וציינה כי “זו הייתה הזדמנות טובה להציג את החדשנות, ההישגים וכן את יכולות המסחר של ישראל באירוע בינלאומי בסין”.

10 מדינות האסיאן כוללות בתוכן את תאילנד, וייטנאם, קמבודיה, מלזיה, פיליפינים, סינגפור, אינדונזיה, בורניי, מיניאמר ולאוס. סין שואפת ליצור פלטפורמה עסקית חזקה עם המדינות הללו כאשר המטרה היא לקדם את שיתופי הפעולה, ליצור אזור סחר חופשי, למנף הזדמנויות עסקיות והשקעות בין המדינות.

 

2

צור קשר עם:

נועה היינמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל