משלחת חברות ישראליות בתחום תוכנה פיננסית ביקרה בסין

 תוכנה פיננסית ביקור
הנספחות המסחרית בשגרירות בייג’ינג, בשיתוף עם מכון היצוא, ארגנו את ביקורה של משלחת תוכנה פיננסית בת תשע חברות ישראליות. המשלחת הגיעה לסמינר בן יומיים שהתקיים בבייג’ינג בין התאריכים 14 ל- 15 ביולי 2014 ולאחר מכן, המשיכה להונג קונג.

תוכנה פיננסית
ביומו הראשון של הביקור נסעה המשלחת לחברת “iSoftStone“, חברה מובילה בתחום ה-IT, המספקת ייעוץ ופתרונות בהיקף בינלאומי עם למעלה משלושים סניפים ברחבי סין, ארה”ב, אירופה ואסיה-פסיפיק. כמו כן, ביקרה המשלחת בבנק “China Construction Bank“, אחד מארבעת הבנקים המובילים בסין. הביקורים כללו סיור היכרות עם הארגונים הללו ופגישות עסקיות פרטניות עבור כל אחת מן החברות, כך שלכל חברה ניתנה ההזדמנות לדון בפגישה אישית עם המחלקה הרלוונטית לה באותו ארגון.

ביום השני לביקור התקיים יום פגישות ייעודי, במסגרתו הציגו חברי המשלחת הישראלית את המוצר הפיננסי אותו פיתחו בפני למעלה מ-100 מבקרים סינים. מיד לאחר מכן, החל סבב פגישות עסקיות, שתואמו מבעוד מועד, עם נציגים של מוסדות פיננסיים, מקבלי החלטות בבנקים, מפיצים ואינטגרטורים, שהביעו עניין רב בטכנולוגיה הישראלית ובחנו אפשרויות של שת”פ, ייצוג והטמעה.

זאת הפעם הרביעית, שכנס בנושא הפינטק נערך בבייג’ינג ומספר החברות המתעניינות בתחום ומבינות את חשיבותו הולך וגדל. בין עשרות הגופים הסינים שנטלו חלק בפגישות עם חברי המשלחת ניתן למצוא את Founder Group,Taiji Group,CITIC Securities,Qihoo 360, Sinodata, Sinosoft, Payease, UMPay, Taikang Insurance company, China Galaxy Investment, COFCO Trust, China Telecom Integrator ועוד.

סין נכנסה לעולם הפינטק יחסית מאוחר, אך עושה קפיצות גדולות על מנת להדביק את הפער ואף לעקוף אותו. כרטיס האשראי הראשון שהונפק בסין, הונפק בשנת 1986, אך רק בשנת 2002 החל שימוש נרחב בכרטיסי האשראי והדביט קארד. כיום, השימוש בהם נפוץ יותר אך עוד יש לאן לצמוח ולגדול. הוכחה לכך ניתן לראות בנתון, כי בחצי השנה האחרונה כ- 53% מהרכישות באינטרנט נעשו בשיטת תשלום מזומן בעת קבלת המוצר ולא באמצעות כרטיסי אשראי למיניהם. הבנקים והמוסדות הפיננסיים בסין מבינים, כי קיים קהל פוטנציאלי לא ממומש ועל מנת להגיע אליו, כל חברה בתחומה צריכה למקסם את הטכנולוגיה שברשותה וכך לשפר את חווית המשתמש ולהגדיל את קהל לקוחותיה.

הנציגות המסחרית בשגרירות ישראל בבייג’ינג תשמח לסייע לחברות ישראליות המתעניינות בתחום.

צור קשר עם:

חובב רף

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל