הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
פתיחת פנייה חדשה לנספח
הזמנה לכנס אינדונזיה

משק החלב ההודי

פורסם ע"י , נספח כלכלי- בנגלור, הודו , בתאריך 23 ביולי 2014

משק החלב ההודי נחשב לגדול בעולם עם 300 מיליון פרות.  המשק ההודי מוביל גם בכמות הכוללת של תפוקת חלב עם 135 מיליון ליטר בשנה. לעומת זאת, יעילות ההפקה אולי הנמוכה בעולם. הפרות היעילות ביותר בעולם נותנות על כל ק"ג מזון 1.6 ק"ג חלב, כאשר בהודו התפוקה פחות מק"ג חלב לק"ג מזון. הסיבות לכך הן חוסר התארגנות של החקלאים ומספר עצום של 147 מיליון בתי אב התלויים במשק החלב לפרנסתם. הפרות במשקי בית אלו מניבות כ- 3 ליטר ליום, לעומת 30 ויותר בארצות כמו ישראל. עם ניהול והזנה נכונים אפשר להביא פרות אלו לתפוקה של 15 ליטר ליום.
cows
אם כן מדוע זה לא קורה? משום שהחברות והקואופרטיבים בתחום החלב מסתפקים בשיטות איסוף פרימיטיביות. ליצרני הגבינות ושאר מוצרי החלב לא אכפת מהפיגור בשלב איסוף החלב. הם כנראה הרוויחו ומרוויחים מספיק. התחום לוקה בחוסר גופים מאורגנים, כאשר רק 18% מהשוק עובד בצורה מאורגנת.

צפי הביקוש לחלב בהודו עולה. מסך הכנסות של 55 מיליארד $ ב- 2012 ישנו צפי ל- 118 מליארד $ הכנסות ב- 2017. התחזיות בכל העולם מדברות על עלייה בביקוש למוצרי חלב בארצות מתפתחות של עד 30 %.

המחלקה המסחרית של משרד הכלכלה בקונסוליה בבנגלור מקדמת את קשרי הסחר עם מדינות דרום הודו. חברות ישראליות מוזמנות לפנות אלינו.

אבי פרידמן נספח כלכלי- בנגלור, הודו

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- בנגלור, הודו, אבי פרידמן