משק החלב ההודי

משק החלב ההודי נחשב לגדול בעולם עם 300 מיליון פרות.  המשק ההודי מוביל גם בכמות הכוללת של תפוקת חלב עם 135 מיליון ליטר בשנה. לעומת זאת, יעילות ההפקה אולי הנמוכה בעולם. הפרות היעילות ביותר בעולם נותנות על כל ק”ג מזון 1.6 ק”ג חלב, כאשר בהודו התפוקה פחות מק”ג חלב לק”ג מזון. הסיבות לכך הן חוסר התארגנות של החקלאים ומספר עצום של 147 מיליון בתי אב התלויים במשק החלב לפרנסתם. הפרות במשקי בית אלו מניבות כ- 3 ליטר ליום, לעומת 30 ויותר בארצות כמו ישראל. עם ניהול והזנה נכונים אפשר להביא פרות אלו לתפוקה של 15 ליטר ליום.
cows
אם כן מדוע זה לא קורה? משום שהחברות והקואופרטיבים בתחום החלב מסתפקים בשיטות איסוף פרימיטיביות. ליצרני הגבינות ושאר מוצרי החלב לא אכפת מהפיגור בשלב איסוף החלב. הם כנראה הרוויחו ומרוויחים מספיק. התחום לוקה בחוסר גופים מאורגנים, כאשר רק 18% מהשוק עובד בצורה מאורגנת.

צפי הביקוש לחלב בהודו עולה. מסך הכנסות של 55 מיליארד $ ב- 2012 ישנו צפי ל- 118 מליארד $ הכנסות ב- 2017. התחזיות בכל העולם מדברות על עלייה בביקוש למוצרי חלב בארצות מתפתחות של עד 30 %.

המחלקה המסחרית של משרד הכלכלה בקונסוליה בבנגלור מקדמת את קשרי הסחר עם מדינות דרום הודו. חברות ישראליות מוזמנות לפנות אלינו.

צור קשר עם:

אבי פרידמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל