אוסטרליה בוחנת דרכים מקוריות למימון פרוייקטי קלינטק

בסמינר שארגנה הנספחות הכלכלית בסידני, במסגרת כנס הקלינטק השנתי של אוסטרליה המתקיים בימים אלו, נאלצו המארגנים למצוא דרכים יצירתיות להושיב את הקהל הרב אשר נדחס בחדר ההרצאות. המארגנים הוסיפו שורות של כסאות וחלק מהמשתתפים אף העדיפו לעמוד בקצה החדר ובלבד שלא יפספסו את הדיון המרתק.

אוסטרליה, אשר מתמודדת בימים אלו עם קיצוצים נרחבים בתקצוב ממשלתי לסקטור הקלינטק ובין היתר הודיעה על סגירת סוכנות Australian Renewable energy agency, ARENA, מתקשה לספק תשובות למאות החברות המפתחות טכנולוגיות בתחום הארנגיה החלופית ואשר משוועות למימון.

בסמינר הוצגו דרכים חדשניות למימון ענף הקלינטק תוך הישענות על מודלים אשר פותחו בארץ. נסקרו תכניות ממשלתיות בתחום המים והאנרגיה במסגרת תכנית Newtech. מנהל חברת OurCrowd Australia, שלוחה של OurCrowd Israel, דן במודל ה-Crowd Funding לענף הקלינטק, תוך שהוא מביא דוגמאות של חברות ישראליות בתחום האנרגיה, אשר מגייסות מימון דרך OurCrowd.

21

מנחה הסמינר ריצ’רד אדמס (Richard Adams), מנהל ה-National Renewable Energy Laboratory, שיתף את המשתתפים בניסיון שלו באיתור טכנולוגיות חדשניות ובחשיבות של שת”פ בינלאומי במחקר ופיתוח בענף הקלינטק. הוא מזמין חברות ישראליות לשתף פעולה עם הגוף אותו הוא מנהל.

3

הנספחות הכלכלית ניצלה את הפורום לשם קידום שבוע האנרגיה הישראלי, אשר יתקיים במהלך חודש דצמבר בישראל.

צור קשר עם:

אתי לוי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל