הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
פתיחת פנייה חדשה לנספח
הזמנה לכנס אינדונזיה

בנגלור – האם עיר גנים ונופש?

פורסם ע"י , נספח כלכלי- בנגלור, הודו , בתאריך 15 ביולי 2014

אתגרי השיקום והפיתוח הם הזדמנות עבור חברות ישראליות סיפור ההצלחה של העיר בנגלור, שלווה בכינויים כמו עיר הגנים, גן עדן של הפנסיונרים, עמק הסיליקון של הודו, ו"בום סיטי", מתמוטט בשנים האחרונות לאור בעיות תשתית מסוגים שונים, שמתפוצצות במדיה המקומית מדי שבוע.

1

פינוי אשפה בסמוך לשכונת עוני שגרם לתחלואה מוגברת בקרב התושבים, מדרכות זרועות בבורות מסוכנים להליכה, רחובות רבים ללא מדרכות כלל, פרויקט המטרו שהדד ליין לסיומו נדחה כבר מספר פעמים, משבר אנרגיה, מחסור במים (התייבשות של שכבת המים מתחת לעיר) אגמים מתים, שטחים ירוקים מתייבשים, ותחבורה בלתי אפשרית.

אלו המאפיינים של עיר, שגדלה מעבר ליכולות שלה לתחזק את עצמה. האוכלוסייה המקומית עברה את ה 10 מיליון וממשיכה לגדול בקצב של 47% לעומת 16% של שאר ערי המדינה. הנהירה מן הכפר אל העיר ניזונה מהבום של חברות התכנה שהתרכזו בעיר והעיר מאופיינת היום בשכונות סגורות לאנשים עשירים, כאשר 20% מהתושבים גרים ב"סלאמס". הגידול המהיר והבלתי מבוקר במספר התושבים, גרם לשוק נדל"ן מקומי פראי ובלתי הגיוני. ענף הייצוא מספר 1 של בנגלור – התכנה, מהווה 37% מכלל הייצוא של הודו בשנתיים האחרונות.

קולות אזהרה ראשונים הטוענים, כי העיר הופכת מ-בום סיטי ל-"דום סיטי", כבר נשמעים. האופטמיסטים טוענים, שהעיר שאחראית על 60% מהתל"ג של קרנאטקה ו 65% מהמיסים, תוכל למצוא את הדרך הנכונה להתמודד עם אתגרי השיקום והפיתוח.

המחלקה המסחרית של משרד הכלכלה בקונסוליה בבנגלור אמונה על פיתוח קשרי הסחר עם מדינות דרום הודו. אתגרי השיקום והפיתוח הם הזדמנות עבור חברות ישראליות בייחוד בתחומי המים הקלינטק וכל התחומים הקשורים לעיר חכמה.

אבי פרידמן נספח כלכלי- בנגלור, הודו

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- בנגלור, הודו, אבי פרידמן