ממשלת הפיליפינים משקיעה במערכות השקיה

עוזר נשיא הפיליפינים לבטיחות מזון וחדשנות חקלאית הודיע בשבוע שעבר, כי ממשלת הפיליפינים תשקיע 6 מיליארד פזו פיליפיני (כחצי מיליארד שקלים) בפרויקטי מערכות השקיה בכל רחבי המדינה. על פי ההודעה, כבר הועברו הצעות לפרויקטים שונים וכעת על הממשלה לבחור בפרויקטים, אשר גם יזכו לסיוע ומימון ממשלתי.

יותר משני שליש משטח הפיליפינים המשמש לגידול אורז (40 אלף קמ”ר) מתבסס על חקלאות המושקית במי גשמים בלבד, ולכן תפוקתם נמוכה. שתילי האורז נשתלים רק אחת לשנה ובהתאם מתקבל רק יבול שנתי אחד. לעומת זאת, בשטח (14,000 קמ”ר) בו מותקנות מערכות השקיה, מופקים כשניים וחצי יבולים בשנה.

Photo: Ramon F Velasquez

לדברי עוזר הנשיא, השקעה נרחבת זו היא חלק מהתכנית להגדיל במידה משמעותית את השימוש במערכות השקיה. זאת, כחלק ממהלך סיוע לחקלאי הפיליפינים להגביר את התפוקה החקלאית לצד הורדת עלויות, ולתמוך בהם גם בשיווק התוצרת החקלאית. עוזר הנשיא מונה לתפקיד לפני כשנה, לאחר שראש רשות ההשקיה הלאומית של הפיליפינים לא עמד ביעדים שהוצבו לו לגידול במספר מערכות ההשקיה. נראה, כי המינוי מראה על עניין אמיתי של ממשלת הפיליפינים להצעיד קדימה את החקלאות במדינה.

הפיליפינים היא מדינה חקלאית, אשר בה כ-30 מיליון איש, כשליש מתושביה, תלויים בחקלאות ודיג לפרנסתם. על אף התלות הגבוהה בחקלאות, מדובר בחקלאות מיושנת ולא יעילה. לחברות הישראליות המצטיינות בחדשנות בחקלאות בכלל ובתחום ההשקיה בפרט, יש הרבה מה לתרום, בעיקר עם נכונותה של הממשלה המקומית לעזור במימון פרויקטים.

חברות ישראליות המעוניינות לפעול בפיליפינים מוזמנות לפנות לנספחות הכלכלית:
Doron.Hemo@israeltrade.gov.il
Philippines@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל