אוסטרליה היא המדינה היקרה ביותר ממדינות ה-G-20 וסידני העיר היקרה באוסטרליה

במחקר האחרון שנערך על ידי מכון המחקר של הבנק העולמי נמצא, כי מעבר להיותה המדינה היקרה ביותר ממדינות ה – 20-G אוסטרליה יקרה יותר מיפן, שבדיה, דנמרק, קנדה ומלוקסמבורג וכי רק שלוש מדינות נמצאו יקרות מעט יותר: שוויץ, נורבגיה וברמודה.

הבדיקה אותה ערך הבנק העולמי היא הרחבה ביותר והמדוייקת ביותר שנערכה עד כה בהיותה נשענת על ממצאים שנאספו מ-200 מדינות.

כלכלת אוסטרליה, בדומה לזו של נורבגיה, נשענת בעיקר על מצאי אוצרות טבע מגוונים וגדולים ביותר המובילים את המשקים שלהן לטפס בסולם יוקר המחיה, תוצאה לה יתרונות רבים אך גם חסרונות בולטים. השירות הציבורי והחוסן הכלכלי של שתי המדינות יציב, נדיב ומבטיח אך עלות כח העבודה מצמצם מאוד את התחרותיות, הייצור העצמי ופוטנציאל היצוא התעשייתי. הדו”ח החלקי אכן חושף, כי שכר המינימום השנתי באוסטרליה (כ- 30,000 $US) הוא הגבוה מכל מדינות ה –OECD.

אנו נפרסם ניתוח של הדו”ח לאחר שיצא בשלמותו ביולי 14′, אך מציינים, כי סידני היא העיר היקרה באוסטרליה וכי במדד הערים הכללי, נמצאת במקום הרביעי מבין הערים היקרות בעולם. על פי הדו”ח החלקי שפורסם עולה כי יוקר המחיה הגבוה ביותר נמצא ב:

post aust3

במקביל, פרסם ה- EIU) Economist Intelligence Unit’s) בראשית 14′ דו”ח אודות הערים היקרות בעולם וממנו עולה, כי סידני הינה העיר היקרה באוסטרליה. דירוג הערים מהיקר ביותר הן: סינגפור, פריז/צרפת, ציריך/שוויץ, אוסלו/נורבגיה, סידני/אוסטרליה, קראקס/ונצואלה, ג’נבה/שוייץ, מלבורן/אוסטרליה, טוקיו/יפן וקופנהאגן/דנמרק. הערים הזולות ביותר הן: מומבאי, קראצ’י, ניו-דלהי, דמשק, קטמנדו, אלג’ירס, בוקרשט, פנמה סיטי, ג’דה וריאד/סעודיה.

מי שמתעניין במתודולוגיית ההשוואה שנערכה בין המדינות, נוסחאות החישוב וההתאמות שנערכו הרי שאלו פורטו בהארכה בעשרות העמודים הראשונים של הדו”ח החלקי, אשר מובא כאן.
למתעניינים בבחינת ההשוואה שנערכה בין הערים, כולל מגמות בעשר השנים האחרונות, הרי שאלו פורסמו כאן.

צור קשר עם:

אתי לוי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל