סינגטל רוכשת את חברת קונטרה ב- 150 מיליון דולר באמצעות חברת אמובי- רכישה שנייה משמעותית בישראל לענקית הטלקום

Singtelחברת סינגפור טלקום (Singtel) רוכשת בפעם השנייה חברת טכנולוגיות ישראלית. החברה, קונטרה (Kontera) נרכשת במסגרת עסקה גדולה יותר בה נרכשת גם חברה אמריקאית בשם Adconion. במסגרת העסקה תשלם אמובי (Amobee), חברה ישראלית לשעבר אשר נרכשה על ידי סנגטל בשנת 2012 תמורת סכום של 321 מיליוני דולרים, עבור קונטרה סכום של 150 מיליון דולר.

לאחר שביצעה את רכישתה הראשונה בחודש ינואר 2012 ובה קנתה את חברת הפרסום הדיגיטלי אמובי, כאמור, החליטה סינגטל בשנת 2013 להקים נציגות בישראל, אשר כוללת הן חיפושי המצאות חדשניות והשקעות סיד בחברות סטארט אפ בתחילת דרכן, הן מנהל השקעות ורכישות, אשר מאתר ומבצע השקעות משמעותיות כדוגמת זו האחרונה בישראל והן מעסיקה סינגטל מספר קטן של מתכנתי אפליקציות אשר עובדים כולם יחד במשרד משותף בתל אביב.

הקבוצה שעומדת מאחורי הרכישה בסינגטל, היא קבוצת “החיים הדיגיטליים” והרכישה היא למעשה הצהרה משמעותית מאוד מסינגטל לגבי כוונותיה הדיגיטליות, ורצונה להפוך ל- One stop digital advertising platform. קונטרה היא חברת ביג דאטה ופרסום, אשר נוסדה בשנת 2004 ויש לה סניפים בארה”ב ואנגליה מעבר לבסיס הישראלי. הטכנולוגיה של החברה מאפשרת למפרסמים להציג אתה פרסומות הרלוונטיות ביותר למשתמשים כמו גם מאפשרת למפרסמים להציג בזמן אמת מותגים וקמפייני פרסום באמצעות פלטפורמה לניתוח תוכן דיגיטלי שהמציאה החברה. אמובי מנסה במהלך זה להוות פתרון אינטרגטיביבתחום הפרסום מה שיאפשר לה להתחרות אף בגוגל ולטענתם אף להתעלות עליה.

סינגטל, ככלל, הודיעה על השקעות של כ- 2  מיליארד דולר ברכישות נוספות ובכלל בהקמת קבוצת “החיים הדיגיטליים” שלה, כל זאת על מנת להיות ערוכה מבחינה טכנולוגית ואסטרטגית לשוק הפרסום הדיגיטלי, אשר צפוי לעמוד על 100 מיליארד דולר בשנת 2017. עם הרכישות האחרונות הודיע מנכ”ל הקבוצה כי כרבע מהתקציב (2 מיליארד סך הכל) שהוקצב בשנת 2012 הושקע כבר.

יש לציין, כי על אף הכספים הרבים שהוצאו וההבטחה הגדולה של הפרסום הדיגיטלי,אמובי עצמה ממשיכה לספק הפסדים לחברת סינגטל ולא תורמת לשורת הרווח של החברה, אך לטענת אלן יו (Allan Lew), מנכ”ל הקבוצה בסינגטל ויו”ר אמובי, אמנם ייקח לאמובי עוד כשלוש עד חמש שנים להיות רווחית אך הוא מאמין כי תרומת הערך של החברה היא משמעותית על אף הרווחיות שטרם מתבטאת בפעילות החברה.

נקווה לראות עוד רבות מהחברות הישראליות משתפות פעולה עם סינגטל, אחת מהחברות המבוססות וחשובות בסינגפור.

 

רון שניר

נספחת כלכלית, סינגפור

צור קשר עם:

רון שניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל