מדינת קווינסלנד זקוקה לטכנולוגיות קלינטק מתקדמות

פעילות משותפת של גורמים בכירים בתעשיית המים בקווינסלנד והנספחות הכלכלית של ישראל בסידני הביאה להתעניינות ייחודית של שר המים והאנרגיה של קווינסלנד, בטכנולוגיות ישראליות למתן פתרונות מולם מתמודדת מדינה זו.

קווינסלנד, מדינה בצפון מזרח אוסטרליה שבירתה בריזביין, היא מדינה ענקית בה מתגוררים כחמישית מתושבי אוסטרליה וכלכלתה מבוססת על חקלאות, בעיקר פירות טרופיים, קנה סוכר וכבשים לבשר ועל כריית גז בהיקף אדיר המופק מקידוחים בשכבות פחם. בעיות המים עמן מתמודדת מדינת קווינסלד נחלקות לשתיים עיקריות: א. תהליך ההפקה משכבות פחם מורכב יותר מהפקה משדה גז טבעי ובמהלכו, קיים צורך לטפל בכמויות המים האדירות הכרוכות בתהליך, בטרם יושבו מים אלו אל הטבע. ב. בשנים האחרונות היכו את קווינסלנד הן שיטפונות קשים מחד והן יובש ובצורת מאידך. גודלה של המדינה אפשר קיומן של שתי המכות בעת ובעונה אחת כך שבעוד צד אחד של המדינה מתמודד עם טיפול במים עודפים צד אחר מתמודד עם חוסר עצום.

ב-28 במאי 2014, התקיים בבריזביין מפגש כאמור, בו נכחו 15 מנהלים בכירים בהובלת מארק מק’ארדל (Mark McArdle), שר המים והאנרגיה של מדינת קווינסלנד, אשר הציג את הבעיות עמן הוא נדרש להתמודד ומסר כי הוא נדרש לטכנולוגיות מתקדמות בתחום הקלינטק ממדינות בעלות שם עולמי בתחום כישראל וסינגפור.

לאחר שהוצגה רשימה של תעשיות ישראליות בולטות, הפועלות בהצלחה באוסטרליה ואשר מסייעות במידע ובמתן פתרונות טכנולוגיים מתקדמים לבעיות שהוצגו, נרשמה התעניינות יוצאת דופן של השר, אשר ביקש להיות מעורב אישית בהצעות ישראליות ואף שוקל להוביל את המשלחת מקווינסלנד לשבוע האנרגיה הישראלי שיתקיים בדצמבר 14′ בישראל.

צור קשר עם:

אתי לוי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל