פתרונות המים של התעשייה הישראלית נותנים מענה גם במצבי חירום עולמיים

בשבוע שעבר הכה הטייפון “הייאן” בפיליפינים, ועל פי הערכות גרם למותם של אלפי אנשים. ממדי הנזק הם עצומים ובשלב זה המאמצים הינם בעיקר בפינוי הנפגעים וסיוע במזון ובתרופות לעשרות אלפי האזרחים שנותרו ללא קורת גג.

אמנם סופת הטייפון הזו היא הגדולה ביותר שידעה המדינה, אולם אסונות טבע הם לא דבר זר למדינה שסובלת רבות משיטפונות וטייפונים בשל אופייה הגיאוגרפי (מורכבת מיותר מ-7000 איים) ובשל מיקומה באוקיינוס השקט. מעבר לנזק הפיזי העצום שנגרם למדינה, מדובר גם בנזק כלכלי כבד מאוד.

אחת הדרכים לנסות ולצמצם את הנזקים שאסונות הטבע גורמים, היא לקנות מכשור מתאים ולהתכונן לתרחישים הגרועים ביותר- כמו זה שמתרחש בימים אלה. רק בחודש שעבר נערכה בישראל תערוכת WATEC, אשר הציגה מגוון רחב של פיתוחים וחידושים בתחום טכנולוגיית המים.

מהפיליפינים, אשר לה הצמיחה הגבוהה ביותר באסיה נכון לשנת 2013, עם 7% צמיחה שנתית, הגיע לווטק משלחת של בכירי חברות ורשויות המים, החברות ביקורו בתערוכה ונפגשו עם חברות רבות. אחד מהפתרונות שהוצגו הינו מערכת לאגירה ואספקת מים בשעת חירום בטכנולוגיה ייחודית אשר בהחלט יכולה להוות פתרון למקרים דוגמת האסון הנוכחי.

ישנם תחומים נוספים שבהם עוסקות חברות ישראליות אשר יכולות לסייע במצבי חירום: ייצור והפצה של ציוד רפואי, הן לבתי חולים והן לרכבי חירום, טכנולוגיות של חילוץ והצלה וסיוע בתקשורת בשעת חירום.

באמצעות שימוש במגוון המוצרים והטכנולוגיות הישראליות, כולנו תקווה שהסופה הבאה לא תהיה קטלנית כמו זו הנוכחית.

חברות המעוניינות לקדם את עסקיהם בפיליפינים מוזמנות אליי בכתובות:

Doron.Hemo@israeltrade.gov.il

Philippines@israeltrade.gov.il

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל