איכות האוויר. עוד סיבה לבחון קידום ייצוא לאוסטרליה

ב-07 מאי 14′ פרסם ארגון הבריאות העולמי את דו”ח איכות האוויר העולמי. הדו”ח המלא ניתן לעיון כאן.

הדו”ח, שחלק מתוצאותיו מפתיעות בהחלט, בחן כ- 1,630 ערים בכ-90 מדינות במהלך חמשת השנים האחרונות ורוב תחנות המדידה היו ממוקמות ביבשות אמריקה ואירופה.

בתור ישראלים התוצאות מפתיעות לרעה בהיותן מציבות מולנו מראה לא סימפטית. זיהום האוויר, כפי שנמדד בארץ בשנת 2010, אינו מתקרב לרמות האירופאיות אלא מציב אותנו בשורה אחת עם מדינות אמריקה הלטינית, עם שכנותנו במזרח התיכון, עם חלק ממדינות אפריקה ודרום מזרח אסיה, אך במצב הרבה יותר טוב, אם זה מנחם מישהו, מהודו ופקיסטאן.

מפתיע לגלות, שזיהום האוויר בבנגקוק (שגבוה יותר מצ’אנג מאי) נמוך בכמחצית מזה שבירושלים, ת”א חיפה ובאר-שבע, אלא אם כן באמת הבדיקות בישראל נערכו בעיצומן של סופות חול שנעלמו משום מה מעיני הבוחנים מארגון הבריאות העולמי.

ואוסטרליה? ובכן, להוציא את איסלנד, האוויר באוסטרליה הוא הנקי ביותר בעולם והוא זך ברמות המעוררות קנאה. לדוגמא – זיהום האוויר בסידני נמוך פי 7 יותר מזה שבערי ישראל שהוזכרו.

אם זיהום אוויר הוא פרמטר חשוב לכם אזי, בין האלטרנטיבות השונות נדמה שעדיף לבוא ולבחון את האפשרות לייצא את מוצריכם לאוסטרליה על פני שהייה בטמפרטורות לא סימפטיות באיסלנד…

צור קשר עם:

אתי לוי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל