הצטרפו לרשימת התפוצה
Emerging Markets
פתיחת פנייה חדשה לנספח
הזמנה לכנס אינדונזיה

שינוי מגמה מעניין בתחום המסחר המקוון בהודו

פורסם ע"י , נספח כלכלי- ניו דלהי, הודו , בתאריך 8 במאי 2014

במה שנתפס כשינוי מגמה אירוני משהו, יותר ויותר פורטלי מכירות אינטרנטיות בהודו, מרחיבים את הנוכחות הפיזית שלהם ברחבי המדינה, במיוחד באיזורים הכפריים.

First Cry, פורטל המכירות המוביל למוצרי תינוקות וילדים, הינו הדוגמה הטובה ביותר לשינוי המגמה. הפורטל, החליט להרחיב את פריסת הסניפים הפיזיים על מנת להתגבר על האתגרים השונים הקיימים בהודו, לרבות: חשש הלקוחות מקנייה און ליין, אחוז נמוך מאוד של בעלי כרטיסי אשראי (כלכלת מזומן), וכמובן חשיפת האוכלוסייה לרשת האינטרנט באופן כללי – עובדה שמעכבת את פוטנציאל הגידול של הרשת. בעלי הרשת טען כי הנגישות שחנויות האוף ליין מציעות היא היתרון הבולט ביותר שבעקבותיו החליטו על שינוי האסטרטגיה.

FirstCry-Shopping

לפיכך, החליטה הנהלת החברה להקים עוד 55 סניפים עד סוף השנה – סה"כ 120 סניפים, ובכך לכבוש את המקום הראשון בתחום הקמעונות לאם ולתינוק. בהשוואה ל-First Cry, לרשת השנייה בגודלה – Mahindra Retail's Mom & Me, רק 110 סניפים. האסטרטגיה שבה בחרה החברה היא להתרחב דווקא בערי Tier 2, שם הלקוחות לא קונים מהרשת.

מספר אתרים מובילים מאמצים את המגמה הזו, כך למשל רשת קמעונות הבריאות – Healthkart, ציוד האופטיקה Lenskart ואחרים.

הטענה המרכזית היא שרק לקוחות "מתקדמים" קונים און ליין. הרוב המוחלט של השוק מבוסס על נוכחות אוף ליין, וכמובן, אף אחד רוצה לוותר מראש על רוב לקוחותיו.

שוק הקמעונות המקוונת בהודו מוערך בכ-2.3 מיליארד דולר, אלא שמספר זה מהווה רק 0.4% מסך השוק הקמעוני בהודו. הציפייה היא שתוך חמש שנים, היקף המסחר המקוון בהודו ינוע בין 19 ל-38 מיליארד דולר, כ-2-4% מסה"כ השוק הכללי. מעניין יהיה לראות האם האסטרטגיה ההיברדית תשלוט בשוק בשנים הקרובות, .או שמא דווקא אסטרטגיה נישתית היא הנכונה

יוני בן זקן נספח כלכלי- ניו דלהי, הודו

One Response to “שינוי מגמה מעניין בתחום המסחר המקוון בהודו”

 1. Moti Rebhun הגיב:

  שלום יוני,
  יש חדש?
  אנחנו נשתתף בכנס ה-Biomed בשבוע הבא ונשמח לפגוש נציגים הודיים בעלי עניין.

  בתודה מראש, מוטי רבהון

  Moti Rebhun PhD
  CTO, Fermentek Ltd.
  4 Yaziv st., POB 47120 Jerusalem 97800 Israel
  Tel: +972-2-5853953, Fax: +972-2-5853943, Mobile: +972-50-3231065
  mrebhun@fermentek.com http://www.fermentek.com

כתיבת תגובה

(לא יפורסם)

* שדה חובה

פניה לנספח כלכלי- ניו דלהי, הודו, יוני בן זקן