מהי אלקטרוניק סיטי

אלקטרוניק סיטי (Electronic City) הוא מתחם חברות אלקטרוניקה ותכנה, שנמצא בדרומה של בנגלור, עיר הבירה של מדינת קרנאטקה, בהודו. זהו למעשה פארק מדע, שבשנים האחרונות נקרא בפי המקומיים עמק הסיליקון של הודו. הפארק הזה יושב על מעל קילומטר מרובע ומכיל כ- 200 חברות ביניהן שמות יותר מוכרים כמו אינפוסיס (Infosys), ויפרו (Wipro), ביוקון (Biocon) סימנס (Siemens)  ואחרים.

לעמק הסיליקון ההודי מספר מתחרים על התואר הנ"ל, ביניהם מתחם דומה שנמצא בעיר היידראבאד ונקרא בשם המקומיים סייבראבאד (Cyberabad).

בשלב שני לאחר הקמתו נכנסו לפארק גם חברות מתחום הביוטכנולוגיה.

הפארק מכיל גם 28 מכללות שעוסקות בחינוך טכנולוגי. הקמפוס מזכיר קיבוץ מהתקופה, לפני שלחברים היו מכוניות פרטיות-הקמפוס סגור לכלי רכב והתנועה בתוכו מתנהלת ברגל או בקלנועים חשמליים ואו באופניים.עשרות אופניים בצבע אחיד סגול מפוזרים בקמפוס וכל עובד שרוצה יכול להשתמש בהם. הקיבוץ של אינפוסיס מאד ירוק וכולל מזרקות ואגמים.

 

india

 

 

 

infosys

 

 

אחת התופעות המדהימות כל מבקר בפארק, היא כמות העובדים. בקמפוס של אינפוסיס עובדים עשרים ושלושה אלף איש. כל העובדים נהנים  מארוחות מסובסדות ההמסופקות ע"י 4 מסעדות. בשעת הצהריים אפשר לראות יותר מאלף איש סועדים באולם אחד.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בבנגלור מקדמת את קשרי המסחר והכלכלה עם דרום הודו. במסגרת זו אנו מתכננים הבאת חברות תכנה ישראליות למפגש עם חברות התכנה הגדולות באלקטרוניק סיטי.

 

 

צור קשר עם:

אבי פרידמן

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל