רשות השידור התאילנדית הודיעה כי באוגוסט 2014 יפורסם מכרז עבור שני רישיונות לתדרי שידור 4G

logo_nbtc

רשות השידור והתקשורת הלאומית בתאילנד (NBTC – National Broadcasting and Telecommunication Commission) הודיעה, כי באוגוסט יפורסם מכרז לשני רישיונות, ברוחב פס כולל של כ- 25 MHz ובתדר של 1,800 MHz עבור שירותי 4G בסכום כולל של כ- 12 מיליארד באהט (כ- 400 מיליון דולר) לתקופה של כ- 19 שנים, כאשר הזוכים במכרז יוכלו  להתחיל בהקמת הרשתות שלהם לפני סוף 2014. תדרים אלו נמצאים בשימוש של שתי חברות תאילנדיות כיום (True Move and Digital Phone Co. of AIS).

יו"ר וועדת הטלקום ברשות השידור התאילנדית, ד"ר Settapong Malisuwan, אמר כי הוחלט, שהמחיר לשני רישיונות אלה יעמוד על כ- 464 מיליון באהט (כ- 15 מיליון דולר) ל- 1 MHz, ובנוסף, כל אחד משני הרישיונות יכלול מגוון משולב של uplink / downlink בהיקף של עד 12.5 MHz.

מחיר היעד האמור משקף 3% פרימיום על המחיר לרשת 3G בתדר 2100 MHz (שעמד על כ- 450 מיליון באהט ל- 1 MHz בדצמבר 2012) בהתאמה לתעריפי איגוד התקשורת הבינלאומי (ITU – International Telecommunication Union), שמשמש כיועץ לרשות בתכנון מבנה המכרז. הזוכים במכרז יידרשו לעמוד בדרישת כיסוי שטח שתכלול לא פחות מ- 40% מהאוכלוסייה בתוך ארבע שנים מיום קבלת הרישיון.

חברות הטלקום בתאילנד מצפות למכרז זה ושלושה מפעילי תקשורת פרטיים וכן המפעיל הממשלתי CAT צפויים להגיש הצעות במכרז, על מנת שיוכלו להציע, בנוסף לשירותיהם כיום, עם הפס הרחב האלחוטי של הדור השלישי, שרותי 4G באמצעות טכנולוגיית LTE או Lont Term Evolution, שיאפשרו הורדת נתונים לסלולאר במהירות גבוהה פי שלוש מ- הורדת הנתונים הנוכחית ברשת 3G.

לדור הרביעי (4G) יש פוטנציאל עצום בתאילנד לאור השימוש הרב שלהם בווידאו סטרימינג ואפליקציות חברתיות שכוללות VOIP ו- Video. מכרז צפוי נוסף יהיה לתדר 900 MHz.

חברות ישראליות בעלות יכולות בתחום התשתיות של הדור הרביעי – 4G, הן בעלות פוטנציאל לשיתוף פעולה יחד עם המפעילים המקומיים כחלק מפרוייקט זה.

לקריאה נוספת כאן.

 

4g NBTC

צור קשר עם:

ברק שרעבי

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל