משרד התעשייה התאילנדי מקדם ייצור רכבים "ירוקים" בתאילנד

BOI

משרד התעשייה התאילנדי החליט על מתן הטבות לייצור מנועי מכוניות חסכוניות ו"ירוקות" (eco-car), שיעמדו בתקן Euro 5 עם פליטת פחמן דו חמצני של לא יותר מ 100 גרם לקילומטר, צריכת דלק של לא יותר מ 4.3 ליטר 100km  ונפח מנוע של יותר מ 1,300 סמ"ק לבנזין ו -1,500 סמ"ק לדיזל.

ייצור רכבים "ירוקים" בתאילנד, הינו חלק מתוכנית שהחלה כבר לפני מספר שנים להגדיל את יצור ויצוא הרכבים מתאילנד. התוכנית נקראת תוכנית מכוניות חסכוניות ונקיות (Project Eco Car). התוכנית החלה לפני כ- 7 שנים (Project Eco Car1), וכללה כ- 5 יצרניות רכב יפניות. החלק השני של התוכנית (Project Eco Car2) צפוי להגדיל את היקף היצרניות וייצור הרכבים הנקיים.

תאילנד, המכונה ה"דטרויט של אסיה", נכללת היום בין 10 יצרניות הרכב הגדולות בעולם עם חברות ענק (כניסן, טויוטה, הונדה וכו'), שהחליטו להקים מפעלי ייצור בתחום המדינה.

פרויקט המכוניות החסכוניות, שהינו השלב השני של התוכנית, צפוי לשלב יחד כ- 10 יצרניות רכב (תוספת של 5 יצרניות חדשות ליצרניות הרכב מהשלב הראשון בפרוייקט) שישקיעו בתאילנד בנוסף להשקעת היצרניות בפרוייקט הראשון כ- 90 מיליארד בהט נוספים (כ- 3$ מיליארד), ויביאו לגידול של כ- 60% בהיקף ייצור המכוניות החסכוניות והנקיות. השלב הראשון בתוכנית הביא להשקעה של כ- 52 מיליארד בהאט (כ- .71מיליארד דולר) במדינה ע"י 5 החברות שהשתתפו בפרוייקט וייצור של מעל 820,000 מכוניות חסכוניות ונקיות.

מטרת משרד התעשייה התאילנדי היא קיבולת ייצור של כ – 930,000 מכוניות חסכוניות בשנת 2018, וקיבולת ייצור כוללת בתאילנד של יותר מ- 3 מיליון כלי רכב (כאשר 70 אחוזים יופנו ליצוא, בהשוואה לנתון הנוכחי של  50:50 בין מכירות מקומיות לחו"ל) . המכונית הראשונה בפרויקט המכוניות החסכוניות והירוקות צפויה להגיע לשוק בתחילת 2015. המשרד יציע במסגרת הפרויקט הזדמנויות ליצרני רכב קיימים וכן למצטרפים חדשים, על מנת להבטיח תחרות הוגנת, שאמורה לייעל את תעשיית הרכב התאילנדית ההולכת וגדלה.

מועצת ההשקעות בתאילנד (Board of Investments), שכפופה למשרד התעשייה תזמין בשבועות הקרובים את יצרניי הרכב המעוניינים להשתתף בפרויקט על מנת לעדכנם על ההטבות הצפויות והתנאים לקבלת ההטבות למשתתפות בפרוייקט (כגון: הטבות לקידום ההשקעות, הרשאות ותמריצי מס), על מנת להבטיח הבנה טובה של הפרויקט. כאשר המוטו בבסיס קבלת ההטבות הוא ייצור מכוניות שהינן: נקיות, זולות, בטוחות (Clean, Save, Safe).

המזכיר הכללי של המועצה (BoI), מר Udom Wongviwatchai, אמר כי 10 חברות (כולל חברת GM*) הגישו בקשה עבור תמריצים מהמועצה, כאשר ערך השקעה צפוי להיות 138 מיליארד באהט (כ- 4 מיליארד דולר) וכושר ייצור כולל של 1,581,000 יחידות. תגובה חיובית זו ממשקיעים הייתה גבוהה באופן בלתי צפוי, המשקפת את האמון של יצרני מכוניות בפוטנציאל של תאילנד כבסיס ייצור רכבים מוביל בעולם. יש לציין, כי הצלחה של הפרויקט תגדיל את התמיכה בתעשיות נלוות ,כגון תעשיית חלקי רכב וטכנולוגיות.

לקריאה על על הפרוייקט והצטרפות חברת GM.

צור קשר עם:

ברק שרעבי

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל