התאחדות תעשיות טכנולוגיות המידע (ICT) התאילנדית תתמקד בהזדמנויות אזוריות

atci mm

התאחדות תעשיות טכנולוגיות המידע התאילנדית (ATCI) תתמקד בשנים הקרובות (לקראת הכניסה ל- AEC, האיחוד הכלכלי של מדינות אסיין) בהזדמנויות באזור בתחום ה- ICT, עם התמקדות מיוחדת במיאנמר (ואחריה לאוס, קמבודיה ווייאטנם), שם הפוטנציאל עצום (לאור העובדה שהמדינה רק נפתחה למדינות מערביות לפני פחות משנתיים).

נשיא ההתאחדות, אדירק פטיטוס (Adirak Patitus), אמר שכבר 15 שנים ההתאחדות עובדת עם מיאנמר וכעת הזמן לחדירה מלאה לשוק המיאנמרי. מטרת ההתאחדות היא סיוע ל- 20 חברות ה- IT  התאילנדיות להציע פתרונות תוכנה כוללים, בין היתר, בטכנולוגיות ענן, שהינה שלוחה של שירותים דרך הרשת (מלבד במערכות קריטיות, שם יש צורך במערכות ICT פנים ארגוניות), ולא להתמקד במכירת חומרה בלבד, הכל תוך עבודה עם שותפים מקומיים. אדירק הדגיש, כי יש צורך באפיון והתאמה למקום (Customisation and Localisation) ולא מכירה כללית של חומרה.

שוק ה- IT  במיאנמר צומח בקצב של כ- 10-20% בשנה, כאשר הסקטורים המובילים הינם סקטורי הבנקאות (עם כ- 25 בנקים מקומיים ללא טכנולגיות מידע) והטלקום, שם למעשה אין כמעט תשתיות, ואחריהם, סקטורי הבריאות, התיירות והלוגיסטיקה. במיאנמר יש רק כ- 180 חברות (מתוך כ- 600 בתחום ה- ICT) שמתמחות בתוכנה ושירותים וחברות בהתאחדויות ה- ICT  והמחשבים של מיאנמר. הדרך לעבודה במדינה עוברת דרכן.

ביולי 2014, צפויה ההתאחדות לקיים אירוע ביאנגון (המרכז העסקי של מיאנמר), שישמש כקדימון להקמת ביתן תאילנדי גדול בתערוכת ה- ICT של מיאנמר בנובמבר 2014 ביאנגון).

חברות ישראליות שישכילו להתחבר לחברות ICT תאילנדיות יוכלו אף הן ליהנות מפירות חדירת חברות אלו לשווקי האזור ולהגדיל את היקף היצוא שלהן לאזור אסיין.

 היכנסו למידע נוסף על שוק ה- ICT בתאילנד.

asean

 

צור קשר עם:

ברק שרעבי

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל