לא עוצרת באדום: התשתיות הציבוריות בטאיוואן

אנו הישראלים יכולים רק להתקנאות מתשתיות התחבורה הציבורית של טאיוואן. קו רכבת התחתית החדש אשר נפתח זה לא מכבר שינה את מסלולי הקווים הקיימים בעיר טייפה. אורכו של הקו החדש הוא 6.4 ק”מ והוא כולל שבע תחנות חדשות, המרכזית שבהן הינה תחנה באזור העסקים של העיר ובניין 101 המפורסם. בניית הקו ערכה כשלוש שנים בלבד, בהם נחפרו מנהרות מתחת לחלק הבנוי של העיר. בניית הקו החדש הינה חלק ממגמה רחבה יותר של חיבור כלל חלקי העיר טאייפה לתחבורה הציבורית, כאשר הרכבת התחתית מנסה לעמוד בקצב הגידול של העיר הן מבחינת גידול בשטח, והן מבחינת כמות התושבים.

ההתפתחות המהירה של התשתיות בטאיוואן אינה נעצרת רק ברכבת התחתית. בימים אלו עובדים על רכבת שתחבר את שדה התעופה הבינלאומי של טאיוואן עם העיר טייפה. בנוסף, הרכבת המהירה, ה- HSR) High Speed Rail) שחוצה אתטאיוואן והחלה לפעול בשנת 2007, גם כן ממשיכה להתפתח ולבנות תחנות נוספות כאשר ארבע מהן אמורות להיפתח בינואר 2015. ה- HSR נחשבת לאחת מהרכבות המהירות בעולם ומגיעה למהירות של 300 קמ”ש בעת שמחברת בין טאייפה לעיר הנמל הגדולה קאושינג המרוחקת מטאייפה ב- 360 ק”מ.

捷運路線

מפת הרכבת התחתית בטייפה 2014

בנוסף לרכבות בתוך הערים ובחיבור ביניהן, שוקדים בארבע השנים האחרונות על שיקום מסילת הרכבת שנהרסה בטייפון בשנת 2009 ומחברת בין העיר צ’איי (Chiayi), שנמצאת על קו החוף לעיירה אלישן (Alishan), שנמצאת בהרים. הקו שמיועד בעיקר לצורכי תיירות, הינו בין הייחודיים בעולם והוא מטפס מגובה של 30 מטר עד לגובה של כ- 2200 מטר  לאורך 80 ק”מ. הקו מחיל כ- 50 מנהרות וכ- 70 גשרים ומהווה פרויקט הנדסי מסובך.

כלל ההתפתחויות הללו הן בתחום הרכבות והן בתחום הכבישים (כגון כבישי אגרה) טומנות בחובן אפשרויות לשילוב חברות ישראליות בתחומים של מצלמות, ניטור, שליטה ובקרה. גם תכנונו של הטרמינל החדש בשדה התעופה הבינלאומי ובנייתו של כור גרעין החשמל הרביעי מאפשרים לחברות ציוד הגנה היקפי להשתלב בפרויקטים תשתיתיים בטאיוואן.

 捷運

רכבת ה- HSR, חוצה את טאיוואן מצפון לדרום, מהירותב מגיעה לכ-300 קמ”ש

הנספח הכלכלי,

דורון חמו

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל