חוזרים להיידראבאד

היידראבאד (Hyderabad) היא בירת מדינת אנדרה פרדש (Andhra Pradesh), העיר שנמצאת בדרום הודו. אוכלוסיית העיר (3 מיליון) מורכבת משילוב הינדים ומוסלמים. אופייה המוסלמי ניכר גם במונומנטים שנבנו בתקופת אימפריית ויג’איאנאגאר האדירה. העיר מחולקת לשני אזורים: הידראבאד וסקונדראבאד (Secunderabad), ביניהם מפריד מאגר המים חוסיין סאגאר (Hussain Sagar) והנהר מוסי (Musi). ב-1 בנובמבר 1956, המחוזות של הודו חולקו בהתאם לחלוקת השפות. מחוזות שטחי היידראבד חולקו בין אנדרה פראדש, מהרשטרה וקארנאטקה. היידראבד והשטחים הקרובים לה צורפו לאנדרה פראדש, כיוון שאוכלוסייתה (85 מיליון) דוברת טלוגו והעיר הפכה לבירת המחוז. היידראבאד ניצבת על רמת דקאן בגובה של 500 מטרים מעל פני הים. רוב האזור מתאפיין באדמה סלעית. הגידול המקומי העיקרי הוא אורז.

העיר העתיקה הוקמה על הגדה הדרומית של נהר מוסי. מרכז העיר שוכן כיום בעברו הצפוני של הנהר וכולל ריכוז גבוה של מבנים ממשלתיים. להיידראבאד אקלים טרופי, כאשר העונה היבשה ביותר היא בין נובמבר למאי. בחודשים מרץ עד יוני, הטמפרטורות בלילה מגיעות ל-10 מעלות צלזיוס וביום הטמפרטורה מטפסת עד ל- 40 מעלות צלזיוס. העונה הרטובה מתקיימת בחודשים יולי עד אוקטובר ומתאפיינת בגשמים שנמשכים ימים. ממוצע המשקעים השנתי לעיר עומד על 79 סנטימטרים של גשם.

כלכלת המחוז מבוססת חקלאות, כאשר הגידולים העיקרים הם: אורז, קנה סוכר, כותנה, פלפל, מנגו וטבק. לאחרונה החלו לגדל חמניות ובוטנים לטובת תעשיית השמן. בעיר נמצא ריכוז חברות התכנה השני בגודלו בהודו (אחרי אלקטרוניק סיטי בבנגלור) סייבראבאד (Cyberabad). המדינה היא אחד מחמשת מנועי הצמיחה של המשק ההודי “ומייצרת” ביקושים במגוון רחב של תחומים החל בטכנולוגיות, תוכנה, מדיה,מים, סייבר ועוד, וכלה בביקוש לתמרים בתקופת הרמאדן.

מתחילת שנה זו, עם הקמת המחלקה הכלכלית בקונסוליה בבנגלור, עבר הטיפול בבפרובינציה זו לבנגלור. בתאריכים 24-25/03/14 ערכתי ביקור בעיר. נפגשתי עם שני הארגונים הכלכליים החשובים בהודו FAPCCI ו- CII ועם מספר חברות בסקטור הפרטי.

אני קורא לחברות ישראליות, שעדיין לא גילו את הפוטנציאל של העיר (היידראבאד) והפרובינציה אנדרה פרהדש לבחון יצוא לשוק של 85 מיליון איש עם ביקושים כמעט בככל תחום אפשרי.

 

צור קשר עם:

אבי פרידמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל