קוריאה מזריקה 3.74 מיליארד $ לכלכלה המקומית בניסיון לחקות את מודל החדשנות הישראלי

נשיאת קוריאה, Park Geun-hye, הכריזה בתחילת החודש על תכנית תלת שנתית שמטרתה לבסס תשתית לצמיחת חברות סטארט-אפ בקוריאה.

בין היתר, הממשלה מתכננת להקים קרן בשם “יוזמה קוריאה”, אליה הממשל יזריק כ-850 מיליון דולר. הקרן תוקם בשיתוף עם גופי השקעה פרטיים לשם השקעה סופית ביזמים ובחברות סטארט-אם.

התכנית הקוריאנית הוקמה בהתאם למודל של תכנית “יוזמה” הישראלית, אשר פותחה ע”י המדען הראשי במשרד התעשייה והמסחר בתחילת שנות ה-90′ ואשר שימשה כבסיס פיננסי לצמיחת תעשיית ההיי-טק בישראל.

בנוסף להקמת תכנית “יוזמה קוריאה”, ממשלת קוריאה מתכננת לספק בסיס כלכלי להשקעות אנג’לים בסך של כ-400 מיליון דולר, לספק הטבות מס לחברות סטארט-אפ, להגדיל את התחרותיות של חברות ציבוריות, לפשט רגולציה בקרב שירותי תעשייה ולערוך רפורמה בדפוסי ההשקעה של קרנות הפנסיה הממשלתיות.

אלמנט נוסף, אשר נגזר מהתכנית, הוא הקמת תכנית “תלפיות” במסגרת צבא קוריאה. במסגרת התכנית הקוריאנית, יפתחו 2 מסלולי התמחות לחברי התכנית- מסלול לקציני מדע וטכנולוגיה ומסלול לקציני סייבר-ביטחון.

הצבא הקוריאני מתכנן לגייס כ-20 בוגרי תיכון, אשר יעמדו בתנאי הקבלה האקסקלוסיביים של התכנית, מתוך מטרה להכשירם כחוד החנית הטכנולוגי של הצבא, ובשלב יותר מאוחר, כיזמים תעשייתיים חדשניים. כל זאת, בהתאם למודל “תלפיות” הישראלי, אשר הצמיח יזמים מצליחים בישראל.

 seoul-skyline-1024x683

צור קשר עם:

עופר פורר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל