מחמ”ל חברת החשמל לבנגלור הודו

סמינר בנושא הגנת סייבר

בסוף שנת 2013 הקימה חברת החשמל מתקן אימונים ייחודי ללוחמת סייבר Cyber Gym. בטקס השקת החברה התייחס יפתח רון טל, יו”ר מועצת המנהלים של חברת החשמל לסוגיה: “בכל חודש אנו עומדים בפני מאות אלפי ניסיונות חדירה למערכות שלנו, אנו ערוכים לתת מענה לעשרות אלפי תקיפות סייבר והמתחם הייחודי שהקמנו, סייברג’ים, הוא בית הספר הטוב ביותר בעולם ללמוד בו”. לפי הערכות חברת Frost & Sullivan שוק אבטחת הסייבר בתחום תשתיות הנפט והגז יגיע ל 3.75 מליארד דולר  ב – 2021. 88000 ק”מ של צנרת נפט וגז יונחו בשנים הקרובות. הצורך בהגנה על תשתיות אלו יצור ביקוש לפתרונות כוללים של אבטחה פיזית ודיגיטלית. תחום אבטחת הסייבר לתשתיות נפט וגז ייהנה מהצמיחה המהירה ביותר בתחום הסייבר.

היקף המתקפות על מערכות SCADA הוא פי 100 ממה שמתפרסם- כך מעלים המומחים. המערכות האלה מצויות בכל מקום: מערכות מים, תחנות חשמל, רשתות גז, מערכות רמזורים, רכבות, קווי יצור, מתקני שעשועים, מכשירים רפואיים ועוד, ובכולן יש פרצות אבטחה. כך אמר ירון בלכמן, מנהל תחום סייבר ואבטחת מידע בקבוצת הייעוץ של PwC ישראל.

בעבר התפרסמו כמה מקרים של התקפת סייבר על תשתיות גז נפט ואנרגיה: ב – 2009 בסאו פאולו (חברת החשמל), ב-2010 STUXNET וב-2011 NIGHT DRAGON. אולם, ידוע שמספר ההתקפות על תשתיות הנפט והגז גדל והולך. הודו ידועה כמדינה הסופגת התקפות סייבר רבות מדי יום וכמדינה אשר ממנה יוצאות התקפות רבות מדי יום. גם על פי חברת התוכנה הרוסית Kasperskyהודו היא המדינה שסופגת את מספר ההתקפות הרב ביותר אחרי רוסיה. רובן של ההתקפות מתמקדות בתקיפות של גופים פיננסיים וגופי ממשל. במקומות הבאים אחרי הודו נמצאות וייטנאם, אוקראינה, ובריטניה.

בעקבות הזמנת הנספחות הכלכלית בבנגלור את סגן נשיא סייברג’ים, מר גלעד יושעי, קיימה הנספחות בתאריכים 10-11/03/2014 פגישות וסמינר עם חברות מקומיות מתחום הסייבר בו הציג מר יושעי יכולות ופתרונות של חברת סייברג’ים לטובת הגנה על תשתיות קריטיות כגון תחנות כוח, תשתיות גז, נפט, שדות תעופה ותשתיות מסוגים שונים. בין החברות המקומיות שהשתתפו: Karnataka Power CorporationABB, Karnataka Water Board ו-Rockwell. מר יושעי התייחס למפגש ועמד על חשיבות כשוק מתפתח עם ביקוש גובר והולך למוצרים, פתרונות, והדרכה בתחום הסייבר. הוא אף גילה שמזהים מגמה חיובית וגידול משמעותי של חברות ישראליות המתמחות במתן פתרונות אבטחה הפועלות בהודו. לדעתו, בשנים הקרובות השוק ההודי יהווה חלק רחב מאוד מפעילות והתרחבות החברה.

צור קשר עם:

אבי פרידמן

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל