המטבע הדיגיטלי Bitcoin (ביטקויין) והשוק התאילנדי

bitcoin

ב 15 בפברואר 2014, בעקבות קביעת הבנק המרכזי של תאילנד, חזר, רשמית, הסחר במטבע הדיגיטלי- Bitcoin (ביטקויין), זאת לאחר שבחודשים האחרונים לא נעשה מסחר במערכות המסחר בתאילנד בשל בדיקות שונות במערכות והשלכות על השוק.

שער הביטקויין למסחר בתאילנד עומד על כ- 600 דולר אמריקאי (כ- 22,000 בהאט), ושערי ההמרה משקפים יחסי המרה מאוד גבוהים (יחס הקניה/מכירה משקף הפרשים גבוהים מאוד כ- 70$ הפרש).

במכתב לחברת Bitcoin תאילנד, הודיע הבנק המרכזי של תאילנד כי לאחר בחינה נוספת פעולות מטבע ה- Bitcoin לא נופלות תחת הרגולטור המקומי – משרד האוצר התאילנדי, אלא רק מטבעות זרים המוצעים להמרת מטבע.

למעשה, העובדה שחברת Bitcoin, מציעה עסקאות המרת מטבע ביקויין רק באמצעות המטבע המקומי (בהאט תאילנדי) ופועלת רק בתאילנד, תאפשר להחזיר לפעילות את הסחר במטבע במדינה.

המסחר בביטקויין מתאפשר באמצעות הורדת תוכנת “ארנק” (מתוך מגוון תוכנות שנעות מפשוטה ביותר למורכבת), שמאפשרת לסחור במטבע ולשלם איתו בבתי עסק שונים.

חשוב לציין, שבורסת הביטקויין ביפן קרסה לפני מספר ימים בשל תקלה מחשבים וכל הכסף שהיה שם נעלם. יהיה מעניין לראות מה תהיה השפעת הקריסה על הרגולטורים בעולם ועל השוק בכלל.

למידע נוסף קרא כאן…

צור קשר עם:

ברק שרעבי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל