לסמסונג דרוש “הדבר הבא”

תוך כדי הצגת הדור החדש של ספינת הדגל של סמסונג , ה”גלקסי S5″ באירוע המובייל המוביל בעולם, Mobile World Congress בברצלונה, ברור לאנליסטים שסמסונג נמצאת בנקודה חשובה בתולדותיה.

בין אם המכשיר החדש אכן יקח את החברה קדימה, ובין אם הוא יבהיר שהחברה מאבדת גובה בחדשנות שלה, המספרים שמספק דו”ח הריווחיות של סמסונג אלקטרוניקה לרבעון 4 לשנת 2013, גורם למנהלים הבכירים שיושבים במטה החברה בגנגנם בסיאול להזיע.

עפ”י הדו”חות הכספיים, בין אוקטובר לסוף דצמבר 2013 החברה יצרה רווח נקי של מעל ל-7.5 מיליארד דולר. אולם מדובר במס’ חיובי, אך בהשוואה היסטורית, זו שורת הרווח הנקי הנמוכה ביותר מאז רבעון 3 לשנת 2012, אשר נחשבת לרבעון חלש במיוחד עבור החברה.

אנליסטים מציינים שסמסונג הפכה לתלותית ביותר בחטיבת הטלפונים הסלולאריים שלה, ולכן החברה חייבת להרחיב את סל המוצרים של החברה, וכמובן על-מנת שהחברה תהיה בחוד השנית הטכנולוגי, עליה להיות מובילה ב”דבר הבא”.

מהו אותו “דבר הבא” שהחברה, ולמעשה, כל חברת IT מחפשת? זה לא ברור, אך כאשר סמסונג מסתכלת מזרחה, אל מי שבעבר הייתה המודל שלה , SONY, העתיד אינו נראה מבטיח.

עבור סמסונג התקופה הקרובה היא התקופה בה החברה תבחר את האפיק שיקח אותה קדימה, או את האפיק שימשוך אותה לסטגנציה ולירידה. עם זאת, בעוד המתחרות של סמסונג פונות לאפיקים של משקפי מציאותרבודה (Augmented reality), שעונים חכמים וגדג’טים כאלו ואחרים, יש לסמסונג פוטנציאל שאין למתחרותיה הישירות, אפל וגוגל… יכולת יצור in-house של רכיבים.

כך, לדוגמא, חטיבת הזיכרון של סמסונג הציגה צמיחה עצומה של 40.1% בשנת 2013 מזה של שנת 2012. האם זה נובע מכך שסמסונג מכרה יותר מ-40% יותר סמארטפונים ב-2013 מאשר בשנה לפני כן? ברור שלא. הצמיחה נובעת מכך שסמסונג מוכרת את הרכיבים שלה למתחרותיה, אפל, HTC, לנובו ועוד, וכך נהנית מנתח קבוע בשוק תחרותי בעל שיעורי צמיחה גדלים.

כמובן, ששוק הרכיבים, כמו שוק המכשירים, הוא לא שוק שקופא על שמריו. שוק זה צריך כל הזמן חדשנות, ולכן, ההזדמנויות עבור חברות ישראליות בקוריאה לא נמצאות דווקא באפליקציות או בגדג’טים של המכישירים עצמם, אלא גם, ובעיקר, ברכיבים המרכיבים את המכלול.

samsung

צור קשר עם:

עופר פורר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל