כינוס G20 בסידני קורא להאצת הצמיחה הגלובלית

 G20IN

גו’ הוקי, שר האוצר האוסטרלי, אשר ארח את כינוס G20 בסידני בסוף השבוע האחרון (22-23 בפברואר 14′), התחייב בשם ממשלת אוסטרליה על העלאת יעד הצמיחה של המדינה ל- 3%, הרבה מעבר לתחזיות הכלכליות והתחייב לביצוע רפורמות מקיפות במטרה לצמצם את האבטלה. התחייבות זו הושמעה לאחר סיום מפגש פסגה כלכלי בו נטלו חלק מנהלי הכלכלות החשובות בעולם ובכללם, ארה”ב, סין, גרמניה, קנדה, יפן והודו, אשר נתכנס במטרה לקבוע דרכים לצמיחת הייצור העולמי בכ-2% בתוך 5 שנים.

בסיומו של המפגש הוחלט, כי על מנת לעמוד ביעדים, על כל מדינה מהמשתתפות בכנס לבצע מהלכים מוניטריים תומכים ושינויים מבניים משמעותיים במטרה להגדיל את ההשקעות, לייעל את הסחר הבינלאומי ולצמצם את האבטלה. על מנת להגדיל את השתתפותם של משקיעים פרטיים הזקוקים לביטחון השקעותיהם, הוחלט על סידרה של צעדים משותפים ובכללם הסרת חסמים תוך התאמת מערכת מיסוי מעודדת ודרישה לפרסום המדיניות העתידית ועמידה בה, בכל אחת מ- 20 המדינות המשתתפות.

המדינות המשתתפות הסכימו, כי עד ספטמבר 14′ יאמצו כל החברות ב- G20 סטנדרטים אחידים לדיווחים הדדיים הן בנוגע למיסוי והן אודות תכניותיהן הכלכליות וזאת על מנת לאפשר תחרות הוגנת, שהרי אין דין משלם המיסים האוסטרלי למקביל לו בסין. עתה משנסתיים הכנס, נדרשת כל מדינה לבחון דרכים לעמידה ביעדים שעליהן הוסכם וליידע את החברות האחרות אודות האסטרטגיות שנבחרו בכנס העתיד להתקיים בבריסביין, שבאוסטרליה, בהרכב דומה כבר בנובמבר השנה.

לצד ההסכמות, נשמעו גם הסתייגויות כנגד היעד הנחשב לשאפתני ביותר ומספר חברות וביניהן הודו וקנדה מסרו כי מדובר ביעד קשה להשגה ושלא ניתן לאכוף אותו על המדינות. לדברי שר האוצר האוסטרלי, למדינות שהשתתפו בכנס קיימים צרכים שונים לשיפור הכלכלה המדינתית ואם במדינות אחרות קיים צורך לעודד תחרות, לנהל מערכת מיסוי מתקדמת או לנהל מדיניות מוניטרית שקופה, הרי שאוסטרליה ניצבת מול הצורך לצמצם את האבטלה ולעודד השקעות פרטיות ולשם כך על הכלכלה האוסטרלית לצמוח בשיעור מינימלי של 3% ולשם הוא שואף.

ניתן להעריך, כי חלק מההקלות המבניות שעתיד הממשל האוסטרלי לאמץ עשויות להקל באופן משמעותי את החדירה העתידית לשוק האוסטרלי. כאשר יפורסמו ההקלות בסחר חוץ הן בהסרת החסמים והן בנוגע למיסוי נפרסם פוסט נפרד.

צור קשר עם:

אתי לוי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל