רישום בבורסה הסינגפורית- לא כל כך מורכב, לא כל כך יקר

sgx 2יותר ויותר חברות נעות בימים אלו הרחק ממקורות מסורתיים של מימון באירופה ובצפון אמריקה ומפנות את מיקודן כלפי הכלכלה הצומחת של אסיה והכספים הרבים בהם היא משופעת. למעוניינים בגיוס כספים בסינגפור באמצעות הבורסה המקומית SGX , אנו מציעים הצצה חטופה אל תהליך הרישום בה.

כדי להתחיל להסביר את המניעים של הבורסה המקומית לגייס חברות ישראליות לרשימתה, נציין כי הבורסה מתיימרת להיות הבורסה המגוונת ביותר באסיה עם לא פחות מ- 40% מהחברות הרשומות בה שאינן סינגפוריות. מקורן בעיקר מדרום מזרח אסיה , סין, ומזנבות בשקט אירופה וארצות הברית. לשם השוואה, בורסת הונג קונג המתחרה הגדולה של SGX, מכילה רק 5% חברות זרות, קרי לא סיניות, במכלול המסחר שלה. נכון להיום 750 חברות נסחרות בMainboard ובבורסת הCatalist מתוכם 2 חברות מישראל (האחת בתחום מכונות ליטוש יהלומים והשנייה חברת IT). לשם השוואה, בבורסה הישראלית נסחרות כ- 520 חברות. התעשיות והמגזרים מובילים כוללים נדל”ן (REIT) מכל הסוגים והמינים, חברות מינרלים, נפט וגז, חברות המתמחות בסחר בסחורות (בcommodities), חברות ספנות ובימים אלו נראה עניין רב בשוק המקומי בחברות בתחום מדעי החיים, כל זאת בעידודה המאסיבי של ממשלת סינגפור. SGX מצטרף, כאמור, למגמה הכללית באי ובעיקר של הממשל המקומי לטפח צמיחה בכל הגזרות בתחום הבריאות ועל כך כתבנו כבר בפוסטים קודמים.

בחודש הבא עומדת להנפיק בבורסה חברה סינגפורית אשר קיבלה את אישור ה FDA הראשון (!!) בתולדות סינגפור והיא עוסקת בסטנטים וקטטרים. שמה של החברה הוא QTVascular ולהפתעתכם הרבה היזם והאיש שמאחורי ההמצאה הוא לא אחר מאשר מהנדס מכונות ישראלי ש”נחטף” על ידי הממשלה המקומית לפני כחמש שנים והקים כאן את מטה הייצור העיקרי של החברה.
דרישות לרישום ב mainboard: יש קריטריוני רישום קבועים המחייבים את אישור SGX כמו גם של הבנק המרכזי של סינגפור MAS. מאידך גיסא, אין קריטריונים כמותיים לרישום ב catalyst והרישום תלוי בשיקול דעתו של נותן החסות, הספונסר. רשימה מאושרת של ספונסרים ע”י הבורסה נמצאת כאן. תפקידם של הספונסרים הוא להעריך את התאמתם של החברות למסחר, והם אחראים באופן ישיר ובלעדי על הממשל התאגידי בחברות שעליהן הם לוקחים אחריות (בתמורה לתשלום כמובן). נדרשת עבודת הכנה יסודית שמתבצעת מראש לרישום מסמכים. לאחר מכן מתבצעת ביקורת על ידי וועדת הבורסה והיא תיקח כ- 8-12 שבועות בממוצע. להלן התהליך:

sgx listing timeline

עלויות: מלבד עמלות רגילות לבנקאים, כמו גם הוצאות משפטיות ופרוצדורליות המוגדרות כאגרה שניתנת לנותני החסות ומוערכת ב- 50-100 דולר סינגפורי לשנה, הספונסרים שהם למשה החתמים גובים בד”כ בין 8-15% מהכסף שמגוייס במהלך ההנפקה הראשונית. באופן כללי אנו ממליצים לחברות אשר מעוניינות לגייס כסף ובעלות פעילות עסקית משמעותית באסיה לבחון הצטרפות וגיוס כספים בבורסה הסינגפורית. במיוחד חברות השוקלות הקמת מרכז ייצור בסינגפור או באזור , או חברות שכבר יש להן פעילות ומשקיעים באסיה. הדבר יגדיל את האמון והמוניטין של החברות באזור ולטענת הבורסה המקומית העלויות פחותות באופן משמעותי מהמתחרות שלהן בעולם המערבי. יש לקחת בחשבון כי התהליך מרגע מציאת הספונסר ועד ההנפקה עצמה אורך בממוצע כשנה. לקבלת מידע נוסף על הרישום בסינגפור, אנא צרו קשר עם משרדי הבורסה.

צור קשר עם:

רון שניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל