מיאנמר צועדת לקראת עולם מובייל

MobileYangon_Feb2014

בתאריכים 13-14 בפברואר התקיימה ביאנגון, מיאנמר, תערוכת Mobile Payments & E-Commerce Emerging Markets/Asia Pacific 2014. התערוכה התקיימה בחסות משרד התקשורת של מיאנמר וכן הבנק המרכזי. במהלך התערוכה יותר מ -180 משתתפים ממיאנמר, תאילנד, קמבודיה, הודו, סינגפור, יפן, וייטנאם, ישראל, פקיסטן וסין דנו באתגרים הרגולטוריים והתפעוליים ל-mobile banking & payments.

הבנק המרכזי של מיאנמר מנסה לקדם את הבנקאות והתשלומים למוסדות באמצעות מכשירי הסלולאר, כאשר לאור ההתפתחות המהירה במדינה יש מגמת עלייה ב- E-Commerce ו Mobile Commerce.

נותנת חסות הזהב של התערוכה הינה חברת MasterCard שמנסה למצב את מעמדה במדינה שעד לפני שנה השתמשה רק במזומן. נותני חסות נוספים הינם כמובן: Telenor (ספקית התקשורת הבינלאומית מנורבגיה שזכתה במכרז בשנה שעברה) וכן TPS (חברה מובילה בתחום של כרטיסים ופתרונות תשלומים) וחברת גילת תקשורת לוויינים.

יש לציין כי הנוף העסקי של מיאנמר משתנה באופן דרסטי באמצעות האימוץ המהיר של Mobile Commerce ו E-Commerce ומאז שחברות Ooredoo (קטאר) ו- Telenor (הנורבגית) זכו במכרז לרישיונות סלולריים במדינה בשנת 2013, יש הרבה הייפ סביב תקשורת סלולר ואונליין במיאנמר.

מנכ”ל החברה המארגנת מסינגפור (חברת מג’נטה גלובל), גברת מגי טאן טוענת שדו”ח חדש של מחקר ג’וניפר מצא כי תשלומים שנתיים על מכשירים ניידים וטאבלטים צפויים להגיע ל 707 מיליארד דולר עד 2018 שייצגו ג- 30% מכל הרכישות ה- E קמעוניות (eRetail) עד אז.

למידע נוסף, היכנסו.

צור קשר עם:

ברק שרעבי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל