תחיית הבאום קוכן- Baumkuchen Revival

Baumkuchen is a kind of a laered cake. It is a traditional dessert in many countries throughout Europe and is also a popular snack and dessert in Japan- Wikipedia

 אומרים שהיפנים והגרמנים דומים. ובכן, אין דמיון רב. השמועות על הדמיון מקורן כנראה בימים אפלים (רחוקים) יותר.

גם נושא עמידה בזמנם ודיוק הם נושאים שרב השוני על הדמיון בין שני הלאומים. היפנים לקחו את הדיוק והעמידה בזמנים רחוק יותר ובעוד הגרמנים הפכו גמישים – היפנים המשיכו בקו הקשוח של עמידה בזמנים ודיוק, וכי כיצד תוכל להסיע 40 מיליון איש כל יום בתחבורה מסילתית בטוקיו רבתי אם לא תשמור על דיוק ועמידה בזמנים שהגרמנים יכולים לחלום עליהם? ואם בדיוק ומושלמות עסקנינו, להלן משל הבאום קוכן (עוגת עץ בתרגום פשוט), עם נמשל שיווקי.

Baum Kuchen1 Baum Kuchen2 Baum Kuchen3 Baum Kuchen4

המאפה הגיע ליפן בשלהי מלחמת העולם הראשונה על ידי אופה גרמני שהתגלגל מסין ליפן. תחילה הוצגה העוגה במערב יפן בהירושימה, ובהדרגה עלתה עד יוקוהמה והתנחלה בדרך בעיר קובה הידועה בין השאר בכמות המאפיות הגרמניות בתחומה, כמו גם בסטייקים המפורסמים.
בשנות התשעים של המאה הקודמת החליט יזם יפני לקחת את המוצר צעד קדימה ולהשקיע בשיווק המאפה. השאר היסטוריה – וכמעט היסטריה. הויקיפדיה כבר הפנימה, שהעוגה היא גם יפנית.

היפנים בטוחים שמדובר בהמצאה יפנית, הגרמנים מאדימים מבושה. לא מספיק שלקסוס ואינפיניטי משתלטות על שווקי מכוניות היוקרה בעולם, גם הבאום קוכן הפך יפני?

וביפן כמו ביפן העוגה שודרגה, לא עוד מאפה לתקופת חג המולד. מדובר באומנות של ממש. באום קוכן “תה ירוק” באום קוכן “סקורה” (פריחת הדובדבן) באום קוכן על מקל, שוקולד ועוד כיד הדמיון, ו”הטעם ממש טעם של פעם” ויש באום קוכן לכל תקציב החל מחבילת פלחי באום קוכן ב-2 $ ל-200 גרם ועד טבעת באום קוכן ב-63 $.
והנמשל – יפן היא גן עדן למוצרי צריכה.

ההמשך יגיע.

 

צור קשר עם:

איתן קופרשטוך

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל