פארקי תעשייה בתאילנד

Amata pic

בתאילנד פועלים כיום כ-49 פארקים תעשייתיים פעילים ב-15 מחוזות. 11 פארקים מופעלים על ידי רשות הפארקים התעשייתיים של תאילנד או ה- I-EA-T) Industrial Estate Authority of Thailand) ו- 38 מופעלים בשיתוף עם יזמים.

האחריות לפיתוח והקמה של פארקי התעשייה במדינה ( I-EA-T), בהם מקובצים מפעלים לתעשיות שונות באופן מאורגן ומבוקר, נופלת תחת משרד התעשייה התאילנדי. הפארקים התעשייתיים משמשים כאמצעי ליישום עבור רשות הפארקים התעשייתיים של תאילנד, שהיא המנגנון הממשלתי בפיתוח התעשייתי. למעשה, מטרת הרשות היא קידום הפיתוח התעשייתי במחוזות השונים של תאילנד, כמו גם עידוד יצוא והשקעות בייצור, הן של הסקטור הפרטי והן הממשלתי.
הרשות מספקת תמריצים הקשורים בפעילות תעשייתית, שירותים ותשתיות שתאפשר למוצרים להשיג איכות גבוהה ולהיות תחרותיים בשוק העולמי.  למעשה, הרשות הינה “One Stop Service Center” ומספקת שירותים כוללים לתעשייה, ביניהם:

  • רכישת קרקע והשכרה, הצעות מיקום המפעלים
  • אישור בקשות והנפקת תעודות הנדרשות להקמת מפעלים
  • פיתוח וניהול משותף עם I-EA-T

מדוע הדבר רלוונטי לישראלים?

תפקיד הרשות הוא להאיץ את ההשקעה בתשתיות ומתקנים בפארקים תעשייתיים כדי להגדיל את התחרותיות והמקורות לייצור הכנסות של יזמים שונים. חלק מהמפעלים יושבים במיקומים אסטרטגיים שמאפשרים לוגיסטיקה מהירה לכל אזור דרום מזרח אסיה.
לאור הכניסה לשוק האסייתי המשותף (AEC) בסוף 2015, הפרוייקטים העתידיים של פארקים תעשייתיים חדשים יהיה כנראה לפי אשכולות (Clusters) – תעופה, פלסטיק וגומי, פארק למפעלים קטנים ובינוניים, פארק מדיה ובידור, וכן מדע.
היות ותאילנד מסמנת את הייצור כמנוע הצמיחה המרכזי לשנת 2014, והמיקוד יהיה ביצירת יתרון תחרותי לחברות, חברות ישראליות יכולות לשתף פעולה עם חברות תאילנדיות ואף זרות הפועלות במסגרת פארקי התעשייה השונים ולאפשר לאחרונות יתרון יחסי תוך שימוש בטכנולוגיות הישראליות במפעלים המקומיים.

דוגמאות לפארקים תעשייתיים:

בצפון: לומפון

בצפון מזרח: פראצ’ינבורי, צ’אצ’ונגסאו, צ’ונבורי, ריונג 

 במזרח תאילנד: ראטצ’בורי, פצ’בורי

במרכז תאילנד: פיצ’יט, פרה-נקורן, סאראבורי, בנגקוק (כ- 5 פארקים תעשייתיים), סמוט פרקאן, סמוט סקורן

בדרום: סוגנקלה, פאטאני

לקריאה מעמיקה יותר בנושא:  www.ieat.gov.th

צור קשר עם:

ברק שרעבי

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל