החזון: טאייפי עיר “ירוקה”

מדי מספר חודשים מתקיימת בטאיוואן תערוכה בתחום תעשיית האנרגיה הירוקה. התערוכה האחרונה שנערכה בטאיפיי, נמשכה ארבעה ימים, ועסקה בשלושה תחומים עיקריים: אנרגיה “נקייה”, מחזור מים ואנרגיה סולארית. בתערוכה הציגו חברות פרטיות את שלל הפיתוחים והחידושים בתחום הרכבים החשמליים, שימור אנרגיה, אכסון סוללות, אנרגיית רוח, ציוד להגנה על הסביבה, מחזור מים ואנרגיה סולארית.

טאיוואן נחשבת למובילה עולמית בתחום האנרגיה הירוקה. בשנה שעברה ייצאה טאיוואן בתחום זה בסכום כולל של 40.5 מיליארד דולר אמריקאי. ייצוא האנרגיה הירוקה מהווה 13.5% מסך הייצוא של טאיוואן. הדבר מעיד על החשיבות שמקנים בטאיוואן לנושא הזה והוא מהווה נדבך חשוב מאוד בכלכלה המקומית. מומחים מקומיים מעריכים שעם הגידול בחשיבות של נושא האנרגיה הירוקה במדינות רבות בעולם, הייצוא של טייוואן בתחום זה רק ילך ויעלה ככל שיחלפו השנים.

אחד הביתנים המעניינים ביותר בתערוכה היה זה של New Taipei City. החזון שהוצג בביתן זה היה להפוך את טאיפיי לעיר עם צריכת פחמן נמוכה על ידי תכנון חכם של הגינון האורבאני, בנייה ירוקה והרחבה ושיפור התחבורה הציבורית בעיר. בביתן הציגו גם את מערכת האופניים העירונית (U- Bike) שהחלה לפעול לפני מספר שנים. באמצעות המערכת ניתן לשכור אופניים בכל הנקודות המרכזיות בעיר. השימוש בחצי שעה הראשונה הוא בחינם, ולאחר מכן מחויבים בתשלום בהתאם לזמן השימוש (הדבר דומה לשירות התל- אופן שהחל לפעול בתל אביב לפני מספר שנים). במסגרת השימוש במערכת זו, עיריית טאיפיי החלה להרחיב את שבילי האופניים בעיר והמטרה היא לרשת את העיר כולה בשבילי אופניים.

הדיון המרכזי בתערוכה, היה החזון להפוך את טאיפיי לעיר “ירוקה”. טאייפי היא אחת מן הערים הצפופות בעולם ואוכלוסייתה (כולל הפרברים מסביב) מונה כ- 6.5 מיליון אנשים. לדברי מארגני התערוכה, במשך העשורים הקרובים, הערים הגדולות בעולם ימשיכו לגדול, אולם אנשים לא מעוניינים לחיות בעיר מלאה פיח, עשן וזיהום, ולכן התכנון העירוני צריך להשתנות ולהתאים עצמו לשינויים הצפויים. כדי לעשות זאת, נבחנות מספר אפשרויות, בין השאר בנייה ציבורית ירוקה ושילובה עם מערכות גינון מתקדמות – דבר הנמצא בשלבי פיתוח בסינגפור.

טכנולוגיית האנרגיה הירוקה בישראל גם כן צוברת תאוצה בשנים האחרונות ולכן חשוב לנצל התפתחויות אלה להעשרה הדדית והתפתחות עסקית של חברות ישראליות לטאיוואן.

 Danen

בתמונה הנספח הכלכלי, דורון חמו, בעת ביקור בחברת Danen, אחת מחברות הפוטואלקטרי הגדולות בטאיוואן.

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל