ביקור ראשי ה- CFDA הסיני בישראל

משלחת בראשות סגן השר הסיני הממונה על מינהל התרופות והמזון הסיני ה-CFDA, מר Yin Li קיימה בשבוע שעבר ביקור רשמי בישראל. ה-CFDA הוא הרגולטור הסיני שאחראי על רישום ומתן אישור שיווק לתרופות, ציוד רפואי, מוצרי קוסמטיקה ומזון והינו אחד מגופי הביצוע הגדולים ביותר בסין.

הביקור הינו יוזמה משותפת של אגף למדיניות סחר והסכמים בינלאומיים במינהל סחר חוץ, שבמשרד הכלכלה, ומשרד הבריאות ומטרתו להרחיב את אפשרויות שיתוף הפעולה בין סין לישראל בהיבטי מדיניות ורגולציה, מה שיסייע בטווח הקצר והארוך לתעשייה בישראל ולחברות ישראליות אשר מבקשות לפעול בסין. היצוא הישראלי לסין עומד בשנים האחרונות על למעלה מ-2.5 מיליארד דולרים בשנה, כאשר מוצרי פרמצבטיקה וציוד רפואי מהווים כ-7% מתוכם.
הביקור אורגן ולווה על ידי הנספח המסחרי של משרד הכלכלה בבייג’ינג, אלירן אלימלך, שציין: “הגעתו של מר Yin Li לישראל הינה “איתות” לכך שממשלת סין רואה במדינת ישראל מקור ידע וניסיון בהיבטי הבריאות וכן קריאה לחברות ישראליות להחדיר טכנולוגיות ומוצרים בתחומי הבריאות בשווקים הסינים”.
CFDA VISIT1CFDA VISIT2

בתמונה מימין: ביקור המשלחת אצל חברות ישראליות. בתמונה משמאל: ראש המשלחת, סגן השר הסיני Yin Li (מימין) ונספח ישראל בבייג’ינג, אלירן אלימלך

סגן השר הסיני קיים פגישות רשמיות עם שר הכלכלה נפתלי בנט ומנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ רוני גמזו. בנוסף, המשלחת ביקרה במספר חברות ישראליות מתחומי הפרמצבטיקה, הרפואה והקוסמטיקה.
מר Yin Li החמיא לתעשייה הישראלית וציין כי ישנו פוטנציאל ענק לחברות הישראליות בסין: ” בעולם יש 7 מיליארד אנשים ורק 8 מיליון ישראלים, אך אתם תורמים לעולם על ידי הטכנולוגיה שלכם הרבה מעבר לפרופורציה שלכם באוכלוסייה. שוק הפארמה בסין הוא 200 מיליארד דולר והוא גדל בכ-20% כל שנה. לתעשייה הישראלית שמייצאת לסין מוצרים פרמצבטיים בשווי של רק כ-100 מיליון דולר יש הרבה לאן לגדול”.

צור קשר עם:

עדן פוזין

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל