תעשיית מדעי החיים של ישראל מוזמנת לסייע לסינגפור “לחיות טוב, לאורך זמן בשלווה ונחת”

הכותרת של פוסט זה מבוססת על רצון אדיר של סינגפור לשפר את איכות החיים בה בגילאים מתקדמים ובכלל את ההשקעה המסתמנת בעתיד הקרוב של הממשלה בסקטור הבריאות הציבורית ככלל. הציטוט מקורו במנכ”לית משרד הבריאות המקומי אשר טבעה את הסיסמה דנן בקובץ שפורסם בסינגפור אודות הרפורמות השונות המתממשות בימים אלו ובשנתיים הקרובות החל בביטוחי הבריאות ובשירותים הניתנים לאזרחים מעוטי יכולת, וכלה בטלמדיסין ומגוון שירותי בריאות ב”בית הלקוח”. סינגפור כידוע היא מדינה מתקדמת מאוד, ותחום הבריאות אינו שונה משאר המדדים בהם סינגפור מצטיינת (חינוך, אקדמיה, תל”ג לנפש, נוחות לעשייית עסקים וכו’). בזמן שישראל התגאתה על זכייתה במקום הרביעי ביעילות מערך שירותי הבריאות במדינה, בקלילות ובשקט זכתה סינגפור במקום הראשון. עם אחוז הוצאה של 4% מהתל”ג על בריאות (בישראל קרוב ל- 8%) ועם מספר רפורמות בתחום הבריאות כאמור, סינגפור היא יעד אסטרטגי ונוח לטכנולוגיות פורצות דרך כמו גם לטכנולוגיות מוכחות, כמו גם מקום נכון לבסס את הישות האסייאתית של החברות הישראליות.
חברות ביו ישראליות- אנא תנו דעתכם לעובדה כי השוק האסייתי לבדו מכיל למעלה מ- 3 מיליארד בני אדם, ואם נניח כי לפחות 15% מהאוכלוסיה מוגדרים כמעמד בינוני אשר הוצאותיו על בריאות משמעותיות וגדלות כל הזמן, מדובר במספרים אדירים במיוחד אם באים להשוותם לשוק האירופאי או האמריקאי מה גם שאורך החיים במדינות רבות באסיה, לדוגמה סינגפור, קוריאה ויפן, נמצא בטווח השנים המוכר לנו מישראל כלומר למעלה מ- 80 שנה לאדם.
בפגישות שונות שקיימה הנספחות הכלכלית שלנו עם מנהלי בתי חולים שונים, בין אם בית החולים Tan Tock Seng–  בית חולים ציבורי, השני בגודלו במדינה, מרכז הסרטן הלאומי, בית החולים לרפואת שיניים וכן גופי רגולציה מתברר כי יש הרבה מאוד מרחב לשיתוף פעולה בתחומים שונים עם קהילת הבריאות המקומית.
אציין מספר דוגמאות שהובאו לתשומת לבי בשבועות האחרונים:
1. ניסויים קליניים, הן להשתתף בישראל בניסויים והן לערוך באמצעות בית החולים הסינגפורי ניסויים במרחב האסייתי, מרחב בו הגיוון האוכלוסייתי רב ורשת קשרים עם מוסדות שונים מאפשרת לבצע ניסויים שלב 3 בקלות רבה ובעלויות נמוכות
2. study and customization
3. בדיקת טכנולוגיות חדשניות על פציינטים מגוונים
4. שיתוף פעולה מחקרי עם רופאים מובילים בתחומים נבחרים (לפרט)
5. הקמת חממות ביוטכנולוגיות וחברות ביוטכנולוגיה המייצרות ומפתחות מוצרים בסינגפור
בעניין הרגולציה המלצתנו בנספחות היא להיעזר ביועצי רגולציה ותקינה ובמקביל למצוא מפיצים אשר יכולים לפעול גם במדינות שלישיות, ולא לבצע הרישום דרך המפיץ עצמו. מדריך מסודר ומפורט לנושא הרגולטורי יפורסם בקרוב בנספחות ובו מידע אודות המילה האחרונה של הרשויות הרגולטוריות בסינגפור.
אנו פונים לכל חברה ישראלית בתחום מדעי החיים אשר מעוניינת להפיץ את בשורתה למרחב האסייתי לפנות אלינו בנספחות הכלכלית בסינגפור ואנו נשמח לסייע ולקשר אותה לאנשי הקשר שלנו, למצוא שותפים פוטנציאליים ולהתחיל את הפעילות העסקית במרחב האסייתי בקלות, שקיפות ונועם.
רון שניר
נספחת כלכלית</div%

צור קשר עם:

רון שניר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל