מנכ”ל משרד הכלכלה בביקור עבודה בטייוואן

בשבוע שעבר, מנכ”ל משרד הכלכלה, עמית לנג, הגיע לטייוואן לביקור בין 3 ימים, במסגרת המפגש העשירי של הוועדה הכלכלית המעורבת ישראל- טייוואן אשר מתקיימת אחת לשנתיים. הוועדה הקודמת התקיימה בתל אביב בנובמבר 2011. במהלך הדיונים דנו הצדדים בנושאים שונים כגון הכרה בסטנדרטים של כל מדינה ואיכות הסביבה במטרה להקל על הסחר בין חברות ישראליות וטייוואניות. כמו כן דנו הצדדים בוועדה בנושאים של מו״פ, אנרגיה מתחדשת, שיתופי פעולה באירועים כלכליים ועוד.

במסגרת ביקור העבודה נפגש לנג עם בכירי התעשייה המקומית במטרה לפתוח דלתות לחברות ולקרנות הון סיכון ישראליות הפעילות בטיוואן. כחלק מהביקור, הנספחות הכלכלית ארגנה שורה של פגישות עם החברות המובילות בטייוואן על מנת להציג את ההתפתחויות הטכנולוגיות בתעשייה הישראלית ולקדם שיתוף פעולה בין התעשיות הללו. בין השאר נפגש לנג עם מנכ”ל חברת הטלפונים החכמים HTC ודן עמו על הרחבת שיתוף הפעולה עם חברות ישראליות לצד בחינת האפשרות לפעילותו בארץ. בנוסף נפגש לנג עם יושבי ראש של חברות גדולות נוספות כגון: חברת TSMC, החברה הגדולה בעולם בייצור מוליכים למחצה אשר חולשת על 40% מהשוק  ,Macronix , Mitac-Synnec Group ואחרות. במהלך הביקור נערך סיור במפעל של ענקית רכיבי האלקטרוניקה Winbond, אשר מפעילה מרכז פיתוח בהרצליה דרך חברת הבת Nuvoton (בתמונה). בסיום הביקור ארחו לנג וסגן שר הכלכלה של טיוואן, מר צ׳ו, ארוחת צהריים ביחד עם אנשי תעשייה מובילים ויושבי ראש של הגופים הפיננסיים הגדולים בטייוואן, בה הועברה להם מצגת על התעשייה הישראלית והאפשרויות הכלכליות הטמונות בה.

הנספחות הכלכלית בטייפה פועלת על מנת שהתעשייה הטייוואנית תיחשף  לפוטנציאל הרב שבשיתוף פעולה עם התעשייה הישראלית, מאחר ושתי התעשיות למעשה משלימות אחת את רעותה ואינן מתחרות זו בזו. אנו מקווים שביקור זה יעודד חברות מקומיות לרכוש כחול לבן ויהדק את שיתוף הפעולה עם חברות ישראליות.

בתמונה: מנכ”ל משרד הכלכלה ביחד עם הנספח הכלכלי בטייוואן וסמנכ”ל חברת Winbond בעת ביקור במפעל.pic

צור קשר עם:

דורון חמו

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל