כיצד קרנות הון סיכון ישראליות יכולות להרוויח משדרוג מגזר ההשקעות ע”י ממשלת קוריאה?

ממשלת קוריאה מתמודדת עם מס’ אתגרים בנוגע למגזר ההשקעות;

האתגר הראשון הוא רווחיות נמוכה יותר ממגזרים דומים במדינות אחרות, אשר נובעות בין השאר בהתמקדות מסורתית של השקעות מקומיות.

האתגר השני הוא התמודדות עם אורך החיים הארוך יותר של הקוריאנים מחד וילודה נמוכה מאוד מאידך גיסא. כך, למשל, חישובים אקטואריים שערכו חברות ביטוח קוריאניות לפני שלושה עשורים כבר לא רלוונטיים לאור אורך חיים הארוך יותר של האוכלוסייה המבוגרת, אשר מצריכה גם תשומות נוספות של שירותי רפואה פרטית וכו’, ומאידך, עתיד מטריד של דורות עתידיים שלא יוכלו לכסות את ההוצאות הפנסיוניות של דור ההורים.

האתגר האחרון הוא התמקדות בהשקעות קצרות טווח, ולא בהשקעות ארוכות טווח שמובילות לרמות סיכון נמוכות יותר למספר שנים קדימה.

אל מול אתגרים אלו, ה-Financial Services Commission הקוריאני, הציג תכנית חדשה שמטרתה לגוון את ערוצי ההשקעה של המשקיעים המוסדיים הקוריאניים מתוך מטרה להפוך אותם לגלובאליים יותר, רווחיים יותר, עם התמקדות בהשקעות ארוכות טווח.

הנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בסיאול זיהתה את ההזדמנות והיא עובדת בשיתוף של התאחדות חברות ההשקעות הקוריאניות, KOFIA, על-מנת להציג תחת תכנית זו את קרנות הון הסיכון הישראליות כיעד חדש להשקעות של משקיעים מוסדיים, מתוך הכרה ששת”פ בין קרנות ישראליות למשקיעים מוסדיים לא רק יוביל לרווחים עבור המשקיעים הקוריאניים, אלא גם תספק לקוריאנים ידע וניסיון שיוכלו ליישם לאחר מכן בקוריאה.

כמו כן, מכיוון שממשלת קוריאה מעודדת אפיקי השקעה ארוכי טווח, השקעה בקרנות שאורך החיים שלהם הוא 8-10 שנים מהווה לראשונה אופציה ריאלית למשקיעים מוסדיים קוריאניים.

מתוך מטרה ליצור את השת”פ הנ”ל, הנספחות בסיאול מתכננת לערוך כנס השקעות בו קרנות הון סיכון ישראליות יוכלו להציג עצמן ולפגוש שותפים מקומיים.

קרנות המעוניינות להשתתף באירוע מוזמנות ליצור קשר עם הנספחות.

צור קשר עם:

עופר פורר

ליצירת קשר לחצו >>

אהבתם? שתפו

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין
שתפו במייל